هزینه نجومی رزرو اتاق در اولین هتل فضایی جهان

اولین هتل فضایی جهان با چشم‌اندازی از سیاره زمین، سال آینده افتتاح می‌شود. ظاهرا مهمانان از همین حالا هم می‌توانند اتاق‌های خود را که دارای نیروی جاذبه‌ای مشابه زمین است، رزرو کنند.

خبر مرتبط
تصویر جذاب از سفره هفت سین یاسمین مقبلی در فضا+ عکس

یاسمین مقبلی تصویری از سفره هفت سینی که پیش از عزیمت به زمین در فضا پهن کرده بود، منتشر کرد.

شرکت فضایی اباو اسپیس «Above Space» مستقر در ایالات متحده که قبلا با عنوان اوربیتال اسمبلی «Orbital Assembly» شناخته می شد، قصد دارد دو ایستگاه فضایی با اقامتگاه‌های توریستی راه‌اندازی کند: ایستگاه وویجر و ایستگاه پایونیر.

ایستگاه پایونیر، که توسط اباو اسپیس به عنوان «اولین ایستگاه فضایی دارای گرانش، جایی که تجارت، تحقیقات و اوقات فراغت در فضا اجازه رشد می‌یابد» توصیف شده است، این امکان را دارد که سال آینده عملیاتی شود.

این ایستگاه ۲۸ نفر را در خود جای داده و نسخه کوچکتری از ایستگاه وویجر است که قرار است ۴۰۰ نفر را در خود جای دهد و در سال ۲۰۲۷ افتتاح شود.

انتظار می‌رود که هر دو شبیه چرخ‌هایی گردان باشند که به دور زمین هم می‌چرخند؛ با نمایی از فضای داخلی که بی‌شباهت به هتلی مجلل روی زمین نیست؛ البته با مناظر سورئال از منظومه شمسی. اتاق‌های این هتل شامل یک پنجره رو به این منظره، یک تخت و البته میزی برای انجام کار است.

اباو ایپیس در وب‌سایت خود می‌گوید که مهمانان اکنون می‌توانند برای تعطیلات بعدی خود در فضا در ایستگاه پایونیر اتاقی رزرو کنند.

در این آگهی نوشته شده: «جای خود را در اولین هتل فضایی لوکس جهان رزرو کنید و از مناظر باورنکردنی از فضا از اتاق هتل خود که با نیروی جاذبه همراه است لذت ببرید. در داخل ایستگاه پایونیر، راحتی‌هایی را تجربه خواهید کرد که در سایر سکوهای فضایی موجود نیست.»

به گزارش افار، سفر ۴ تا ۱۸ ساعته به این ایستگاه حداقل ۵۵ میلیون دلار برای مهمانان هزینه خواهد داشت. البته هزینه‌های هتل علاوه بر هزینه‌های پرتاب، پرداخت می‌شود - که به گفته اباو اسپیس با پیشرفت‌های فناوری در چند سال آینده، این هزینه به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

این ایستگاه قرار است تمام چیزهایی را که ممکن است روی زمین تجربه کنید، مانند دوش گرفتن و توانایی خوردن و نوشیدن در حالت نشسته، به لطف گرانش مصنوعی به شما ارائه دهد. مهمانان همچنین می‌توانند از اتاق ویژه‌ای لذت ببرند که در آن گرانش کمتر است و می‌توانند مانند یک فضانورد شناور شوند و بچرخند.

تیم آلاتوره، مدیر عملیات اباو اسپیس، گفت که هدف ایستگاه پایونیر این بود که پیشرفت سریعی در زمینه ایجاد امکان زندگی، کار و شکوفایی تعداد زیادی از مردم در فضا فراهم شود.

طرح اصلی، ایستگاه ویجر، می‌تواند صدها نفر دیگر را در خود جای دهد، اما تکمیل و عملیاتی شدن مقیاس بزرگ‌تر آن سال‌ها طول می‌کشد. آقای آلاتوره افزود که هتل اباو اسپیس شبیه یک رویای علمی تخیلی خواهد بود، در غیر این صورت مثل این است که برای تعطیلات به یک کارخانه یا مرکز تحقیقاتی بروید.

مهمانان هتل پایونیر همچنین می‌توانند در فعالیت‌هایی مانند تماشای ستارگان شرکت کنند و در اولین رستورانی که با خدمات کامل در فضا کار می‌کند، غذا بخورند.

انتظار می‌رود وویجر بزرگ‌تر و دارای اتاق‌های بزرگ‌تر، یک سالن استراحت و حتی یک زمین بسکتبال باشد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.