فوری / یکی از مهاجمان حمله تروریستی مسکو دستگیر شد+ فیلم

به گزارش شبکه خبری ریانووستی با اعلام اینکه خودروی تروریست‌های مهاجم به سالن کنسرت شهر کروکوس بمب گذاری شده بود، گفت: پلیس به دنبال مهاجمان فراری در ایستگاه مترو است.

این شبکه خبری همچنین از وضعیت هشدار در مترو مسکو و افزایش نیروهای امنیتی در مترو خبر داد.

به گزارش ریانووستی، در حال حاضر نیروهای امنیتی تمامی راه‌های خروجی شهر را مسدود کرده‌اند و پلیس راهنمایی و رانندگی نیز در سراسر جاده کمربندی مسکو حضور دارد و به دنبال دستگیری بقیه مهاجمان فراری است.

خبر مرتبط
تصاویر وحشتناک از حمله تروریستی مسکو+ فیلم

تصاویری از حمله تروریستی مسکو که ساعتی پیش اتفاق افتاد و منجر به مرگ 40 نفر شده است را مشاهده کنید.

به گزارش جمعه شب ایرنا از اسپوتنیک، تیراندازی در سالن کنسرت شهر «کروکوس» به کشته شدن دست‌کم ۱۴ نفر منجر شده است.

یک شاهد عینی در گفت وگو با اسپوتنیک اعلام کرد که که پس از شلیک گلوله‌ها از سوی افرادی با لباس شبه نظامی و پرتاب نارنجک از سوی آنها، آتش سوزی در ساختمان کروکوس آغاز شد.

به گفته این شاهد عینی، سپس افراد حاضر در سالن برای فرار از تیراندازی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در آنجا دراز کشیدند و پس از آن شروع به خزیدن کردند که بسیاری از آنها موفق شدند از سالن خارج شوند اما حدقل یکصد نفر در سالن محبوس شده‌اند.

خبر مرتبط
اولین واکنش وزارت خارجه روسیه به حمله تروریستی مسکو

وزارت خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که آنچه در سالن کنسرت کروکوس رخ داد، یک حمله تروریستی خونین است.

وزارت بهداشت منطقه مسکو نیز به اسپوتنیک گفت که در حال حاضر بیش از ۵۰ تیم آمبولانس به منطقه حادثه برای ارائه خدمات پزشکی به همه نیازمندان اعزام شده‌اند.

وزارت شرایط اضطراری مسکو نیز با اعلام اینکه کار برای نجات افراد از پشت بام ساختمان با استفاده از مکانیزم‌های بالابر در حال انجام است، گفت: تاکنون حدود یکصد نفر توسط آتش نشانان از کروکوس خارج شدند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.