ادعای جنجالی کامالا هریس درباره تخلیه غیرنظامیان از رفح

کاملا هریس معاون جو بایدن روز جمعه به وقت محلی پیش از عزیمت به پورتوریکو گفت: "من نقشه ها را نگاه کردم، نقشه ها را مطالعه کردم، جایی برای تخلیه این افراد وجود ندارد.یک و نیم میلیون نفر از جمعیت ۲.۲ میلیون نفری غزه به این منطقه رفته اند، زیرا به آنها گفته شد که به آنجا بروند."

اظهارات هریس در حالی بیان می‌شود که دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، هفته آینده برای استقبال از تیمی از مقامات ارشد اسرائیلی در واشنگتن آماده می‌شود.

خبر مرتبط
آمریکا نتانیاهو را سنگ رو یخ کرد/ خبر مهم درباره غزه مخابره شد

وزیر خارجه آمریکا آب پاکی را روی دست نتانیاهو ریخت و تاکید کرد: یک عملیات زمینی نظامی بزرگ امکان‌ پذیر نیست.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم اسرائیل اعلام کرد که قصد دارد وارد شهر رفح واقع در جنوب غزه شود.

پیش از این، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا پس از دیدار با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل گفت که به مقامات اسرائیل گفته است که طرح حمله به رفح، جایی که ۱.۵ میلیون نفر در آن گرفتار شده اند، عملی نیست.

 وزیر خارجه دولت جو بایدن که در سرزمین های اشغالی فلسطین به سر می برد، روز جمعه به وقت محلی افزود: «یک عملیات زمینی نظامی بزرگ امکان‌ پذیر نیست. این حمله خطر کشته شدن بسیاری از غیرنظامیان را در پی دارد. »

وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد: «ما مشتاقانه منتظر دیدن مقامات اسرائیلی در واشنگتن در هفته آینده هستیم تا جزئیات و بهترین راه را در این زمینه بررسی کنیم. ما مصمم هستیم که اسرائیل در دفاع از خود موفق شود و با امنیت خود در منطقه ادغام شود.»

او گفت: ما به کار بر روی آینده ای با امنیت و صلح، نه تنها برای اسرائیلی ها، بلکه برای فلسطینی ها و دیگر دوستانمان در منطقه ادامه خواهیم داد.

وزیر خارجه آمریکا در فرودگاه تل‌آویو گفت: ما معتقدیم راهی برای انجام این کار وجود دارد.

بلینکن گفت که نمی تواند جزئیاتی درباره مذاکرات جاری آتش بس که در دوحه برگزار شد ارائه کند، اما افزود: «ما به همراه قطری ها، مصری ها و اسرائیل به شدت درگیر این مذاکرات هستیم. ما آن را به تعداد کمی اختلاف کاهش داده ایم، اما هر چه به خط پایان نزدیک می شویم، مسافت باقی مانده سخت تر می شود. بنابراین برخی از مسائل سخت وجود دارد که باید آنها را حل کرد.»

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.