ادعای جنجالی تل آویو درباره افراد محبوس در بیمارستان شفا

این سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی با بی رحمی تمام هشدار داده است که اگر افراد محبوس در بیمارستان الشفا تسلیم نشوند، کشته خواهند شد.

ساعاتی پیش نیز یک مقام امنیتی حماس به الجزیره گفت که آنچه در رسانه‌های عبری در مورد دستگیری ده‌ها تن از رهبران مقاومت در بیمارستان الشفاء منتشر شده است، صحت ندارد.

خبر مرتبط
انفجار در مسیر اتوبوس حامل اسرائیلی ها +فیلم

به گزارش رسانه‌های صهیونیستی یک مبارز فلسطینی در اقدامی ضد صهیونیستی، بمبی را به سمت اتوبوس در جنوب شرق بیت لحم پرتاب کرده و باعث خسارت به این اتوبوس شده است.

به گفته این مقام امنیتی ۳ عکس از لیست مورد ادعای ارتش اسرائیل درباره دستگیری رهبران حماس در بیمارستان شفا، متعلق به پزشکانی است که قبلاً توسط اشغالگران بازداشت شده بودند.

این مقام حماس همچنین افزوده است که تعداد دیگری از تصاویر موجود در فهرست ادعایی اسرائیل درباره رهبران دستگیر شده حماس در بیمارستان شفا؛ متعلق به افرادی است که در حال حاضر در خارج از غزه هستند و سایر تصاویر مربوط به شهدا است.

این مقام حماس در ادامه تاکید کرد که ادعاهای اسرائیل در چارچوب جنگ روانی و اخلاقی علیه مقاومت دنبال می‌شود.

از چند روز گذشته ارتش رژیم صهیونیستی بیمارستان شفا در شهر غزه را هدف حمله سنگین توپخانه‌ای و هوایی قرار داده است و همزمان با این حملات، نظامیان اشغالگر اسرائیلی هم اقدام به شلیک گسترده به سمت این بیمارستان کرده و آن را به محاصره درآوردند.

منابع فلسطینی از شهادت و زخمی شدن ده‌ها فلسطینی در حمله صهیونیست‌ها به بیمارستان شفا خبر دادند. به گفته این منابع، صدها آواره، بیمار، خبرنگار و کادر پزشکی و درمانی در داخل این بیمارستان محاصره شدند.

از سوی دیگر، وزارت بهداشت غزه در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی به بیمارستان شفا اعلام کرد که دشمن با طرح ادعاهای واهی، قصد فریب دنیا و توجیه حمله به بیمارستان شفا را دارد

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه طی بیانیه‌ای مسئولیت جان کادر پزشکی و درمانی و صدها آواره، بیمار و مجروح فلسطینی در مجتمع بیمارستانی شفا در شهر غزه را متوجه دشمن صهیونیستی دانست.

این در حالی است که رسانه عبری زبان موسوم به «کانال ۱۳ اسرائیل» در گزارشی کم سابقه وضعیت میدان جنگ برای نیروهای ارتش این رژیم را تأسف بار توصیف کرد.

این رسانه در گزارشی از جنگ غزه گفته است: «وضعیت غم انگیز است، ما بسیاری از کشورهای دوست را از دست داده‌ایم و نگرانی در مورد آسیب به زنجیره تأمین سلاح و مهمات وجود دارد.»

شب گذشته نیز رسانه آمریکایی ان‌بی‌سی نیوز گزارش داده بود که مقامات سابق آمریکا در نامه‌ای از بایدن خواستند که به اسرائیل نسبت به محروم کردن فلسطینی‌ها از حقوقشان هشدار دهد.

از سوی دیگر روزنامه تلگراف چاپ لندن گزارش داده که انگلیس به اسرائیل هشدار داده است که اگر قوانین بین المللی را رعایت نکند و اجازه ورود کمک‌ها به غزه را ندهد، تأمین تسلیحات خود را متوقف خواهد کرد.

براساس گزارش روزنامه تلگراف، وزیر خارجه انگلیس در مذاکرات اخیر خود این هشدار را به مقامات اسراییلی ابلاغ کرده است.

تلگراف همچنین به گفته مقامات انگلیسی اشاره کرده که آن‌ها گفته‌اند: ما دائماً در حال مذاکره با تل آویو در مورد حقوق بشردوستانه بین المللی هستیم و وضعیت را زیر نظر داریم.

وب سایت شبکه الجزیره دیروز به نقل از رسانه‌های عبری‌زبان اعلام کرده بود که گروهی از خانواده‌ها و نزدیکان اُسرای صهیونیست حاضر در نوار غزه بزرگراه اصلی شهر تل‌آویو را مسدود کردند تا این پیام را به کابینه بنیامین نتانیاهو ارسال کنند که برای تبادل اُسرا با حماس توافق کند. معترضان بنرهایی را با این عبارت حمل می‌کردند که بر روی آنها خطاب به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نوشته شده بود «این وظیفه شماست، بدون توافق (آتش‌بس) از قطر برنگردید.»

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.