ایران ۲ - ترکمنستان صفر؛ تا دقیقه ۳۰ + فیلم

در دور سوم رقابت‌های گروه  E مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ در قاره آسیا، تیم ملی فوتبال ایران از ساعت ۱۹:۳۰ امروز (پنج شنبه) در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم ملی ترکمنستان رفته است.

 

ایران دو - ترکمنستان صفر

گل‌ها: محمد حسین کنعانی زادگان(۱۰) و سردار آزمون(۱۳) برای ایران
کارت زرد:-
کارت قرمز:-

ترکیب ایران:  علیرضا بیرانوند، محمد امین حزباوی، حسین کنعانی، صالح حردانی، میلاد محمدی، سعید عزت اللهی، سامان قدوس، علی قلی زاده، محمد محبی، مهدی طارمی، سردار آزمون

ترکیب ترکمنستان:  رستم آهالیف، قاضی‌مراد آناقلی‌اف، ارسلان آمانوف، میرزا بیک نظروف، یازجیلیچ قربانف، دیدار دوردیف، بریم ممدوف، راوشانگلدی هالمامدوف، بیگ مراد بایوف، تیمور چاریف

 

شرح بازی

نیمه اول

ایران این بازی را با فشار روی دروازه حریف آغاز کرد. در دقیقه ۹ ضربه محکم سعید عزت اللهی را دروازه‌بان حریف به بیرون فرستاد.

گل اول برای ایران: روی ارسال بلند صالح حردانی به محوطه جریمه ترکمنستان، محمد حسین کنعانی زادگان در دقیقه ۱۰ موفق شد با ضربه سر اولین گل بازی را به ثمر برساند.

گل دوم برای ایران: سردار آزمون روی پاس دقیق سامان قدوس به سمت محوطه جریمه حریف حرکت کرد و موفق شد در موقعیت تک به تک با ضربه ساده پای راست دومین گل ایران را در دقیقه ۱۳ به ثمر برساند.

باژی پس از شروع هیجان انگیز ایران افت قابل توجهی داشت و به دنبال آن ترکمنستان بیشتر به دنبال این بود که به دروازه ایران نزدیک شود. در دقیقه ۳۱ سردار آزمون روی پاس مهدی طارمی در محوطه جریمه شانس خوبی برای گلزنی داشت اما شوت او با اختلاف زیاد از کنار دروازه به بیرون رفت.

ضربه ایستگاهی در چند قدمی محوطه جریمه را پس از مشورت بازیکنان ایران مهدی طارمی به سمت دروازه ترکمنستان فرستاد که ضربه پرقدرت تو به تیرک افقی برخورد کرد و به بیرون رفت. 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.