اولین سفر هیئت نظامی ناتو به پایتخت اوکراین

مقام ارشد پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در سفر امروز پنج‌شنبه خود به کی‌یف پایتخت اوکراین با مقامات نظامی سیاسی این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

راب بائر، رئیس کمیته نظامی ناتو روز پنجشنبه در جریان بازدید از کی‌یف پایتخت اوکراین گفت که متحدان اوکراین نباید نسبت به توانایی این کشور در عقب راندن نیروهای روسی بسیار بدبین باشند و خواستار تحویل سریع بسته‌های کمکی به این کشور شد.

خبر مرتبط
۲۰ فروند تانک لئوپارد اسپانیا در راه اوکراین

دولت اسپانیا با ارسال ۲۰ فروند تانک لئوپارد ۲ به اوکراین موافقت کرد.

بائر در اولین سفر رسمی یک هیئت نظامی ناتو به کی‌یف گفت: «اوکراین با کمبود مهمات و نیروی انسانی در جبهه شرقی روبروست و نیروهای روسی همچنان در حال پیشروی هستند.»

وی افزود: «در شرایط کنونی اوکراین به حمایت بیشتری نیاز دارد. زمان در اوکراین با روز، هفته یا ماه اندازه‌گیری نمی‌شود بلکه با زندگی انسان‌ها اندازه‌گیری می‌شود. در کشورهای متحد یک هفته یک هفته است ولی در اوکراین در طول همین هفته صدها نفر جان خود را از دست می‌دهند.»

بائر در سفرش به کی‌یف با الکساندر سیرسکی، فرمانده ارتش و دیمیترو کوله‌با وزیر خارجه اوکراین دیدار و گفت وگو کرد. سیرسکی با انتشار پیامی در فیس‌بوک نوشت که محور گفت وگویش با بائر در مورد تجهیزات، مهمات و دفاع هوایی بوده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.