بیانیه رسمی فدراسیون فلسطین / یک نامه مهم به فیفا

اتحادیه فوتبال فلسطین از فیفا خواست تا در واکنش به نقض بی‌سابقه حقوق بشر در فلسطین به‌ویژه در نوار غزه، تحریم‌های «فوری و مناسب» را علیه باشگاه‌ها و تیم‌های وابسته به رژیم اشغالگر قدس اعمال کند.

فدراسیون فلسطین روز سه شنبه در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که این پیشنهاد که مورد حمایت شش کنفدراسیون عضو فیفا قرار گرفت و در ۱۱ مارس به فدراسیون بین المللی ارسال شد تا فیفا آن را در دستور کار نشست مجمع عمومی خود که در هفدهم ماه مه آینده در بانکوک برگزار می‌شود قرار دهد.

خبر مرتبط
بهترین نسخه برترین اسنوکرباز ایرانی در قهرمانی جهان

حسین وفایی، برترین اسنوکرباز ایرانی در خصوص گفت‌وگویش با سالیوان بعد از شکست او گفت: آخر بازی یکدیگر را در آغوش کشیدیم و او در گوش من گفت که الان دیگه برو و ببرش (قهرمان شو)، تو می‌توانی ببریش.

اتحادیه فوتبال فلسطین اعلام کرد که از آغاز جنگ غزه در ۷ اکتبر ۲۰۲۳، علاوه بر تخریب اماکن فوتبال در نوار غزه، حداقل ۹۹ فوتبالیست فلسطینی به شهادت رسیده‌اند.

او از فدراسیون خواست بدون تأخیر به آنچه که به عنوان «نقض مستمر مقررات فیفا توسط اتحادیه فوتبال در کشور اشغالی، به‌عنوان نشان‌دهنده گنجاندن تیم‌های فوتبال مستقر در شهرک‌های مستقر در سرزمین‌های فلسطینی، در مسابقات قهرمانی لیگ این نهاد» توصیف می‌شود، رسیدگی کند. این سرزمین‌هایی است که اتحادیه فوتبال فلسطین به آن تعلق دارد.

فدراسیون فوتبال فلسطین معتقد است که این جنایات، بسیاری از قوانین فیفا را نقض می‌کند و به رسمیت شناختن یک رژیم اشغالگر که به جنایت و نسل کشی در سرزمین‌های اشغالی مشغول است مغایر با قوانین بین المللی و تعهدات فیفا است.

شایان ذکر است، تیم ملی فلسطین در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ و در گروه نهم با تیم‌های استرالیا، لبنان و بنگلادش همگروه است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.