پناهجویان افغانستانی از پاکستان اخراج شدند؟

محسن رضا نقوی وزیر کشور پاکستان در یک نشست خبری اعلام کرد تمام مهاجرین و پناهجویان فاقد مدارک اقامتی از جمله اتباع افغانستانی‌ ساکن پاکستان باید به کشورشان برگردند.

وی این اظهارات را در حالی مطرح می‌کند که اخیراً مقامات این کشور از تصمیم خود برای آغاز مرحله دوم اخراج پناهجویان افغانستانی خبر دادند.

پیش از این نیز در مهر ماه سال جاری دولت موقت پاکستان به نخست‌وزیری «انورالحق کاکر» تصمیم به اخراج همه پناهجویان افغانستانی از این کشور گرفت.

خبر مرتبط
آخرین جزئیات از حمله به بندر «گوادر» پاکستان

مقامات پاکستانی اعلام کردند حمله به بندر «گوادر» با کشته شدن مهاجمان پایان یافت.

پاکستان ابتدا روند اخراج مهاجرانی را آغاز کرد که هیچ سندی اقامتی و مهاجرتی با خود ندارند. در مرحله دوم قرار است مهاجرانی اخراج شوند که مدرک مهاجرتی «کارت شهروندان افغان» را دارند و در مرحله سوم مهاجرانی اخراج خواهند شد که کارت مهاجرت سازمان ملل را دارند.

از دهم آبان تاکنون بیش از نیم میلیون پناهجوی افغانستانی در چارچوب مرحله اول، توسط نیروهای امنیتی پاکستان به‌صورت گسترده و دسته‌جمعی اخراج شدند.

خبر مرتبط
یورش تروریست ها به سازمان بندر گوادر پاکستان/ چند نفر کشته شدند؟

حمله تروریستی امروز در شهر بندری «گوادر» واقع در بلوچستان پاکستان نافرجام ماند و ۸ مهاجم درپی واکنش نیروهای امنیتی این کشور کشته شدند.

در روزهای گذشته نیز وزیران داخله ایالت‌های سند و پنجاب به دستور وزارت کشور پاکستان روند شناسایی و تعیین موقعیت مهاجران دارای «کارت شهروندی افغان» را آغاز کرده‌اند.

 

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.