تل‌آویو: حماس باید تسلیم شود!

آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه اظهار داشت، ارتش این رژیم  هدف قرار دادن رهبران حماس را ادامه خواهد داد.

او در مصاحبه با شبکه اسکای نیوز عربی مدعی شد که مناطق امنی در نوار غزه وجود دارد.

ادرعی همچنین عنوان داشت، «زمان آغاز عملیات نظامی در رفح، واقع در جنوب نوار غزه را اسرائیل تعیین می‌کند».

تهدیدات رژیم صهیونیستی برای حمله به رفح در حالی است که کارشناسان می‌گویند پس از ۱۶۶ روز جنگ، تل‌آویو در تحقق اهداف عملیات جنگی خود شکست خورده است.

رفح میزبان بیش از یک میلیون آواره فلسطینی است که بر اثر حملات رژیم صهیونیستی به مناطق شمالی و مرکزی غزه، به این منطقه پناه آورده‌اند. 

ادرعی همچنین مدعی شد از هم پاشیدن جنبش حماس هدف اصلی تل‌آویو در این جنگ است و این رژیم طرحی برای کوچاندن فلسطینیان به خارج از نوار غزه ندارد.

سخنگوی ارتش صهیونیستی افزود: «اگر حماس خواهان جلوگیری از عملیات رفح است باید تسلیم شود و اسرا را آزاد کند».

«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس پیشتر گفته بود به‌رغم خسارت‌های انسانی و مادی گسترده و شهادت هزاران نفر از شهروندان فلسطینی، اما خسارات وارده بر مقاومت در حوزه توانایی‌های نظامی و نیروهای مقاومت در مقایسه با حجم این نبرد بسیار محدود است و در مقابل، خساراتی که ارتش رژیم صهیونیستی متحمل شده، بی‌سابقه است.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پیش از این گفته بود «بدون ورود به رفح نمی‌توان به پیروزی رسید؛ هر چند ورود به رفح زمان می‌برد.»

او خاطرنشان کرد: «من برنامه عملیاتی برای عملیات رفح را تأیید کردم و همچنین طرح تخلیه غیرنظامیان از مناطق جنگی را تصویب خواهیم کرد.»

نتانیاهو ادامه داد: «ما همچنان به کار در خان یونس در اردوگاه‌های مرکزی ادامه می‌دهیم تا مقامات ارشد حماس را از بین ببریم، همان‌طور که در بیمارستان الشفاء انجام می‌دهیم.»

در سایه حملات رژیم صهیونیستی به مراکز درمانی غزه به بهانه هدف قرار دادن مقام‌های ارشد حماس، شمار شهدای فلسطینی به حدود ۳۲ هزار نفر رسیده که اکثر آن‌ها زنان و کودکان هستند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.