آمریکا خیال زلنسکی را راحت کرد/ تاکید کاخ سفید بر تداوم حمایت از اوکراین

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در یک نشست خبری در کی‌یف، پایتخت اوکراین اظهار داشت: من اینجا هستم تا بگویم که شما باید به ایالات متحده ایمان داشته باشید. ما از زمان شروع این جنگ در کنار شما ایستاده‌ایم. ما حمایت گسترده‌ای ارائه کرده‌ایم و هر روز به هر روشی که می‌دانیم این کار را ادامه خواهیم داد.

خبر مرتبط
آمریکا برای ارسال اف 16 به اوکراین شرط گذاشت/ کی‌یف تنها مجاز است...

«پاتریک رایدر» سخنگوی پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) چهارشنبه شب گفت که ارتش اوکراین بعد از دریافت جنگنده‌های اف‌۱۶ با محدودیت‌هایی در استفاده از آنها مواجه خواهند بود.

وی افزود: اوکراین می‌بایست همچنان باور داشته باشد که ایالات متحده در کنار آن خواهد ایستاد و به آن کمک خواهد کرد.

کاخ سفید اعلام کرد سالیوان برای دیدار با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین و آندری یرماک، رئیس دفتر وی، به منظور تایید مجدد حمایت آمریکا از اوکراین در بحبوحه بن‌بست کنگره آمریکا بر سر کمک‌های نظامی جدید، به کی‌یف سفر کرده است.

کاخ سفید همچنین گفت که سالیوان در این دیدارها بر لزوم تصویب متمم امنیت ملی برای رسیدگی به نیازهای بحرانی اوکراین در میدان نبرد توسط مجلس نمایندگان آمریکا تاکید کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، کنگره ماه‌هاست که بر سر لایحه کمک‌های خارجی که بودجه اوکراین، رژیم صهیونیستی و تایوان را تأمین می‌کند، به بن‌بست رسیده است.

مجلس سنای آمریکا ماه گذشته کمک خارجی ۹۵ میلیارد دلاری را تصویب کرد که شامل حدود ۶۰ میلیارد دلار کمک برای اوکراین است، اما تصویب نهایی آن در حال حاضر در مجلس نمایندگان متوقف شده است، زیرا جمهوری‌خواهان به دنبال گزینه‌های دیگر برای ارائه کمک به اوکراین هستند که در عین حال به بحران در مرز جنوبی ایالات متحده نیز رسیدگی می‌کند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.