انتقاد ۷۰ مقام سابق آمریکایی از مواضع بایدن در قبال اسرائیل

این گروه در نامه‌ای سرگشاده خطاب به بایدن نوشتند: ایالات متحده باید به (رژیم) اسرائیل نسبت به عواقب جدی نادیده گرفتن حقوق شهروندی و نیازهای اساسی فلسطینیان و گسترش شهرک‌سازی در کرانه باختری اشغالی هشدار دهد.

خبر مرتبط
صدای فلسطین در سنای آمریکا/ سناتورها به بایدن نامه نوشتند

گروهی از نمایندگان مجلس سنای آمریکا در نامه‌ای به رئیس‌جمهور این کشور خواستار تشکیل کشور مستقل فلسطین شده‌اند.

در این نامه سرگشاده آمده است: آمریکا باید اقدامات ملموسی در مخالفت با انجام چنین اقداماتی از سوی اسرائیل با استفاده از اهرم‌هایی مانند محدودیت در ارائه کمک‌های واشنگتن به تل‌آویو انجام داده و بر آنها فشار بیاورد.

این نامه می‌افزاید: عملیات (رژیم) اسرائیل در نوار غزه با نقض مکرر قوانین بین‌المللی عجین شده و مشخصه این عملیات، کشتار بی‌رویه غیرنظامیان با استفاده از روش‌های مغایر با قوانین بین‌المللی و استفاده از سلاح‌هایی مثل بمباران هوایی است که در اهداف خود تفاوت میان نظامیان و غیرنظامیان را مد نظر قرار نمی‌دهد.

در ادامه این نامه آمده است: اسرائیل ناقض قوانین بین‌المللی است چرا که در جریان حمله ارتش این رژیم، ده‌ها هزار غیرنظامی فلسطینی در غزه کشته شده‌اند که اکثریت آنها زنان و کودکان هستند و کشتار غیرنظامیان با این بی‌رحمی و در این مقیاس گسترده، به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

در ادامه این نامه سرگشاده قویاً از درخواست بایدن برای برقراری آتش‌بس فوری حداقل ۶ هفته‌ای، ایجاد یک سیستم قابل اعتماد برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه و آزادی اسرای اسرائیلی حمایت شده است.

در میان امضاکنندگان این نامه سرگشاده، اسامی بیش از ده‌ها سفیر سابق، دیگر مقام‌های بازنشسته وزارت خارجه و مقام‌های سابق پنتاگون، وزارت اطلاعات آمریکا و کاخ سفید از جمله آنتونی لیک مشاور امنیت ملی بیل کلینتون رئیس جمهور پیشین آمریکا دیده می‌شود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.