اولین سفر وزیر جنگ اسرائیل به آمریکا کلید خورد

در ادامه اختلافات سیاسی مقامات آمریکا با سیاست‌های سودجویانه بنیامین نتانیاهو از جنگ غزه، رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند که وزیر جنگ اسراییل هفته آینده تل‌آویو را به مقصد واشنگتن ترک خواهد کرد.

روزنامه یدیعوت آحارانوت روز سه شنبه گزارش داد که وزیر جنگ رژیم صهیونیستی قرار است به زودی بنا به دعوت وزیر دفاع آمریکا هفته آینده به آمریکا سفر کند.

وزیر جنگ اسراییل همچنین قرار است در این سفر دیدارهایی هم با سایر مقامات آمریکایی داشته باشد و طی آن به تشریح اوضاع امنیتی جاری در اراضی اشغالی و جنگ غزه و حمله احتمالی به رفح بپردازد.

خبر مرتبط
بهانه تراشی نتانیاهو برای جنایت جدید/ ارتش اسرائیل باید به رفح وارد شود تا ...

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی چهارشنبه شب گفت: پیروزی کامل بر حماس بدون ورود ارتش این رژیم به شهر رفح واقع در جنوب غزه ممکن نیست.

در همین راستا، برخی منابع عبری زبان گزارش دادند که یوآف گالانت در سفر هفته آتی خود به واشنگتن در رأس هیئتی متشکل از سران صهیونیستی از جمله رون درمر، وزیر امور استراتژیک و تساحی هنگبی، رییس شورای امنیت داخلی با هدف رایزنی با مقامات آمریکایی درباره حمله زمینی به رفح راهی آمریکا خواهند شد.

این گزارش می‌افزاید که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی تلویحاً با سفر گالانت به واشنگتن موافقت کرده است.

خبر مرتبط
انفجار دهانه یک تونل به روی نظامیان اسرائیل/ جزئیات عملیات نظامی جدید القسام

مبارزان گردان‌های قسام اعلام کردند که در منطقه «القراره» واقع در شمال شهر «خان‌یونس» در جنوب نوار غزه موفق شده‌اند دهانه یکی از تونل‌های مقاومت را به روی گروهی از نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی منفجر کنند.

این سفر در شرایطی انجام خواهد گرفت که هفته گذشته، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پیامی مدعی شد که عملیات زمینی به شهر رفح، محل اسکان ده‌ها هزار فلسطینی آواره به زودی عملیاتی خواهد شد.

منابع و مقامات آمریکایی پیشتر مدعی شدند که آمریکا خواهان کاهش شدت حمله‌ها در نوار غزه و حرکت به سمت عملیات‌های پیوسته است و تنش‌ها و درگیری‌ها به مناطق دیگر گسترش پیدا نکند، با این حال که تأکید می‌کنند که موضع آمریکا نسبت به لبنان و نیروهای یمنی تغییری نکرده است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.