غرق شدن شناور تجاری در بندر دیر/آخرین وضعیت حادثه دیدگان +جزئیات

 

یونس باربرز در بندر دیر با اشاره به غرق شدن یک لنج باری در خلیج فارس اظهار داشت: این شناور حامل کالای تجاری که از دبی عازم آبادان در استان خوزستان بود، بامداد امروز در خلیج فارس حوالی" بندر بردخون " در  آب‌های شهرستان دیر غرق شد.

وی اضافه کرد: این شناور باری دارای ۶ ملوان بود که توسط یک لنج صیادی و کشتی ناجی اداره بندر و دریانوردی استان بوشهر نجات یافتند و همگی سالم هستند.

فرماندار دیر ادامه داد: علت این حادثه ، طوفانی بودن دریا و افزایش ارتفاع موج دریا و نفوذ آب دریا در بدنه شناور بوده که منجر به غرق شدن آن شد.

بندر دیر در ۱۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر و در کنار دریای نیلگون خلیج فارس قرار دارد.

خلیج فارس مواج شد

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به موج بودن خلیج‌فارس خاطرنشان کرد: تا اواخر وقت پنجشنبه دوم فروردین، با وزش بادهای شمالی، خلیج فارس و سواحل مرکزی و جنوبی استان بوشهر مواج خواهند بود.

فرج‌الله شکوهی‌پور اضافه کرد: روز جمعه پس فردا با نفوذ سامانه بارشی جدیدی به استان، در برخی از نقاط به‌ویژه مناطق جنوبی، وقوع بارش پراکنده باران، گاهی رگبار باران، رعدوبرق و وزش تند باد لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود و به سبب وزش باد شدید، خلیج فارس و سواحل و فراساحل شمالی و جنوبی استان بوشهر مواج و متلاطم خواهند بود.

وی اکنون آسمان استان بوشهر را صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی دانست و تصریح کرد: جهت وزش باد در استان بوشهر شمال غربی تا شمالی با سرعت ۸ تا ۳۰ گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و از بعدازظهر به‌تدریج در مناطق مرکزی و جنوبی ۱۶ تا ۴۴ گاهی بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت است.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر ارتفاع موج در خلیج‌فارس را ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر دانست و اضافه کرد: ارتفاع موج دریا در مناطق مرکزی ۹۰ تا ۱۵۰ و در مناطق جنوبی استان بوشهر ۱۲۰ تا ۲۱۰ سانتیمتر است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.