کشته شدن یک نظامی ترکیه در شمال عراق

وزارت دفاع ترکیه از کشته شدن یکی از سربازان این کشور در جریان درگیری با نیروهای حزب کارگران کردستان ترکیه موسوم به «پ. ک. ک» در شمال عراق خبر داد.

خبرگزاری آناتولی گزارش داد، وزارت دفاع ترکیه در بیانیه ای اعلام کرد: این نظامی ترکیه در جریان درگیری با اعضای گروه تروریستی «پ‌ک‌ک» که برای نفوذ و حمله به یک مرکز نظامی ترکیه در منطقه عملیاتی «پنجه قفل» در شمال عراق تلاش می کردند، کشته شد.

بر اساس اعلام وزارت دفاع ترکیه همچنین چهار نظامی این کشور زخمی و به بیمارستان منتقل شدند.

خبر مرتبط
شهادت رییس مرکز پلیس «النصیرات» غزه در پی حمله اسرائیل

منابع فلسطینی از شهادت رییس مرکز پلیس «النصیرات» غزه در نتیجه بمباران خودروی حامل وی از سوی ارتش رژیم صهیونیستی خبر دادند.

در این بیانیه آمده است که در جریان این درگیری ۶ نفر از نیروهای گروه «پ ک ک» کشته شدند و نیروهای ارتش ترکیه به عملیات خود در محل ادامه دادند.

ارتش ترکیه در ۱۷ آوریل ۲۰۲۲ اعلام کرد که به منظور جلوگیری از حملات گروه تروریستی «پ. ک. ک» و تامین امنیت مرزی کشور، عملیات «پنجه قفل» را در مناطق متینا، الزاب و افشین - باسیان در شمال عراق آغاز کرد.

عملیات قفل پنجه آنکارا علیه شبه نظامیان حزب کارگران کردستان که ترکیه آنها را در ردیف سازمان های تروریستی قرار داده با مشارکت نیروهای ویژه زمینی و هوایی در حالی آغاز شده که حملات زمینی و هوایی این کشور از تابستان سال ۹۹ در شمال عراق در حال انجام است.

عراق در دو سال گذشته چندین بار سفیر ترکیه را به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید بغداد را به عملیات نظامی و نقض حاکمیت کشور را به وی تسلیم کرده است.

«رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه پیشتر اعلام کرده بود که از جولای ۲۰۱۵ تاکنون ۶ هزار عضو حزب کارگران کردستان (پ ک ک) در داخل و ۶ هزار و ۹۰۰ نفر از آنها در خارج از کشور کشته شده اند در مقابل شمار کشته های نیروهای نظامی ترکیه بیش از ۱۲۰۰ نفر بوده است.

ترکیه و «پ. ک. ک» از دهه ۸۰ قرن میلادی گذشته با هم می‌جنگند و بر اساس برخی گزارش‌ها، درگیری‌های دو طرف تاکنون بیش از ۵۰ هزار کشته داشته است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.