سفر قریب‌الوقوع پوتین به چین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، منابع آگاه اعلام کردند که رییس‌جمهور روسیه تصمیم دارد در هفته‌های آینده به چین سفر کند.

رویترز به نقل از «منابع آگاه» اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه قصد دارد در اواسط ماه «مه» برای دیدار با «شی جین‌پینگ‌» رییس‌جمهور چین به پکن سفر کند.

به نوشته رویترز، کاخ کرملین از اظهارنظر دراین‌باره خودداری کرد و وزارت خارجه چین نیز فعلاً به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداده است.

خبر مرتبط
پیام ویژه بن سلمان به پوتین رسید

محمد بن سلمان ولیعهد و نخست‌وزیر عربستان سعودی انتخاب مجدد پوتین به عنوان رئیس‌جمهوری روسیه را تبریک گفت.

سفر پوتین نخستین سفر او پس از دوره جدید ریاست‌جمهوری روسیه است؛ این سفر قرار است پس از مراسم تحلیف پوتین در ۷ مه انجام شود.

کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه دیروز دوشنبه اعلام کرد با شمارش ۱۰۰ درصد آرا «ولادیمیر پوتین» با کسب ۸۷.۲۸ درصد آرا پیروز این دوره از انتخابات ریاست جمهوری روسیه شد. و «نیکولای خاریتونوف» معاون حزب کمونیست روسیه ۴.۳۱ درصد، «لئونید اسلوتسکی» رئیس کمیته امور بین الملل مجلس دوماً با ۳.۲۰ درصد، «ولادیسلاو داوانکوف» ا ز حزب «شخصیت‌های جدید»، ۳.۸۵ درصد آرا را به دست آورده‌اند.

انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه از روز جمعه آغاز شد و تا دیروز (یکشنبه) ادامه داشت. این نخستین بار در تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری روسیه بود که فرایند اخذ رأی طی ۳ روز انجام می‌شد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.