سفر بلینکن به عربستان و مصر درباره  آتش‌بس غزه

وزیر امور خارجه آمریکا برای گفت‌وگو درباره توافق آتش‌بس فوری در نوار غزه و رسیدگی به نیازهای فلسطینیان در این منطقه به مصر و عربستان سفر می‌کند.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا قرار است طی روزهای آتی به عربستان سعودی و مصر سفر کند تا با سران دو کشور دیدار و درباره تلاش‌ها برای دستیابی به توافق آتش‌بس فوری بین رژیم صهیونیستی و حماس گفت‌وگو کند.

وزارت امور خارجه آمریکا با اعلام این خبر تاکید کرد که دستیابی به این توافق، آزادی کسانی را که در حمله هفتم اکتبر به اسارت حماس درآمدند، تضمین می‌کند.

خبر مرتبط
جنگنده‌های سوئیس به آمریکا رسید+ جزئیات

شورای فدرال سوییس از فروش جنگنده های از رده خارج این کشور به آمریکا خبر داد.

وزارت امور خارجه آمریکا همچنین گفت: این توافق به‌علاوه تشدید تلاش‌های بین‌المللی برای افزایش کمک‌های بشردوستانه به غزه و هماهنگی در برنامه‌ریزی پس از جنگ برای غزه، از جمله حصول اطمینان از اینکه حماس دیگر نمی‌تواند حمله هفتم اکتبر را تکرار کند، تضمین خواهد کرد.

بنا بر گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، آنتونی بلینکن همچنین قصد دارد در مورد چگونگی پایان دادن به حملات ارتش یمن به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ و خلیج عدن بحث و رایزنی کند.

وی درباره سفر منطقه‌ای خود گفت: سفر خاورمیانه به چندین موضوع، از جمله دستیابی به توافق آتش‌بس در غزه خواهد پرداخت. ما همچنان با وضعیت وحشتناک انسانی برای کودکان، زنان و مردان در غزه روبرو هستیم. از این‌رو، اسرائیل باید حفاظت از غیرنظامیان و ارائه کمک‌های بشردوستانه به نیازمندان را در اولویت قرار دهد.

خبر مرتبط
آمریکا معافیت تحریمی ایران را تمدید کرد

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد واشنگتن معافیت تحریمی که اجازه می‌دهد عراق از ایران برق وارد کند را به مدت ۱۲۰ روز دیگر تمدید کرده است.

وزیر امورخارجه آمریکا در ادامه تاکید کرد که تمام ساکنان غزه به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.

به گزارش سی‌ان‌ان، مذاکرات آتش‌بس میان محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، نخست‌وزیر قطر و دیوید بارنیا، رئیس موساد، سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی و مقامات مصری در دوحه در حال انجام است. یک منبع آگاه به سی‌ان‌ان گفت مذاکرات درباره توافق آتش‌بس در غزه در ازای آزادی اسرایی است که در اختیار مقاومت حماس هستند.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.