واکنش کرملین به ادعاهای غرب درباره انتخابات روسیه

به گزارش ایسنا، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین روز دوشنبه گفت: «صحبت در مورد غیرقانونی بودن انتخابات به معنای نامشروع خواندن بیش از ۸۷ درصد آرای روسیه است و این اظهارنظرهایی پوچ است».

پس از پیروزی «ولادیمیر پوتین» در انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه، کشورهای غربی مدعی شدند این انتخابات «آزادانه» نبوده است.

خبر مرتبط
غرب پیروزی پوتین در انتخابات روسیه را زیر سوال برد

مقام‌های غربی در واکنش به پیروزی پوتین در انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه، آنچه را که «انتخابات ساختگی» خواندند، محکوم کردند.

سخنگوی کرملین در ادامه، درباره ایده پوتین در مورد ایجاد منطقه حائل در مناطقی که هنوز تحت کنترل اوکراین هستند، گفت این ایده «به معنای اتخاذ تدابیری برای تضمین امنیت سرزمین روسیه است که مورد حمله قرار گرفته است».

پوتین پیشتر و در واکنش به حملات اوکراین به مناطق مرزی روسیه گفته بود این کشور شاید مجبور شود در مناطق تحت کنترل کی‌یف یک منطقه حائل ایجاد کند که از آنجا امکان رسیدن موشک‌ها به مناطق روسیه وجود نداشته باشد.

پسکوف گفت: «منظور رئیس جمهور این است که در برابر حملات هواپیماهای بدون سرنشین، گلوله باران‌های توپخانه‌ای سرزمین ما، تأسیسات اجتماعی، ساختمان‌های مسکونی، اقداماتی برای تأمین امنیت این مناطق انجام می شود».

پسکوف به خبرنگاران گفت: «ایجاد یک کریدور خاص یا یک منطقه حائل خاص به طوری که هر وسیله‌ای که دشمن می‌تواند برای حمله استفاده کند، دور از دسترس باشد».

او تصریح کرد: «ایالات متحده عملاً عمیقاً درگیر جنگ در اوکراین و اساساً در جنگ با روسیه است».

 

 
 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.