واکنش ایران به اظهارات اسرائیل درباره باخت به حماس

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات سرتیپ بازنشسته ارتش رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه «جنگ با حماس را باختیم»، در حساب رسمی خود در شبکه ایکس نوشت: "اسحاق بریک" سرتیپ بازنشسته ارتش رژیم صهیونیستی در مقاله‌ای در روزنامه "معاریو" نوشت، نمی‌توان برای مدت طولانی به مردم دروغ گفت... ما جنگ با حماس را باختیم، همانطور که متحدان خود در جهان را نیز از دست دادیم... هدف نابودی کامل حماس از لیست برنامه‌ها از میان برداشته شد و ما اسرا را نیز باز پس نگرفتیم. 

کنعانی در واکنش به این اظهارات تصریح کرد: رژیم صهیونیستی فقط جنگ در نوار غزه را نباخت، "آینده" را نیز برای همیشه باخت. 

خبر مرتبط
نتانیاهو تلویحا به شکست در غزه اعتراف کرد

«بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر درخواست‌های بین‌المللی برای پایان دادن به جنگ در غزه را به شدت رد کرد.

وی افزود: رژیم صهیونیستی جایگاهی نزد افکار عمومی جهان نخواهد داشت، این رژیم جعلی ۳۱ هزار انسان شامل ۲۲ هزار زن و کودک را طی ۵ ماه در نوار غزه کشت اما با کشتن هر انسان فلسطینی، مسئله فلسطین زنده‌تر شد و جای خود را در جهان و افکار عمومی دنیا بیش از قبل بازیافت.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین نوشت: رژیم صهیونیستی و حامیانش بدانند -و می‌دانند- که نه در مقابل حماس، بلکه در برابر ملتی تاریخی، اصیل و ریشه‌دار به نام فلسطین ایستاده‌اند.

کنعانی تاکید کرد: بی تردید آینده از آنِ فلسطین و ننگ و بدنامی ابدی از آنِ رژیم اسرائیل است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.