اردوغان: اسرائیل با همدستی غرب غزه را به گورستان کودکان تبدیل کرده است

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه روز یکشنبه گفت که ریاکاری کشور‌های غربی که از رژیم صهیونیستی با مهمات حمایت می‌کنند تا بتواند قتل عام خود را انجام دهد، غزه را به بزرگترین قبرستان کودکان و زنان در جهان تبدیل کرده است.

خبر مرتبط
تصویری از محل وقوع حادثه برای اردوغان/ محافظ او چگونه کشته شد؟ + عکس

یکی از محافظان رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز چهارشنبه در یک «حادثه» کشته رسید.

براساس گزارش القدس العربی، این سخنان در جریان شرکت طی مراسم افطار در استانبول بیان شد. رئیس جمهور ترکیه ادامه داد: ترکیه با تمام توان از برادران خود در غزه دفاع می‌کند و دروغ و تلاش برای اطلاعات نادرست نمی‌تواند این حقیقت را بپوشاند.

او افزود: نهاد‌ها و سازمان‌های بین المللی بار دیگر در غزه شکست خوردند و باید بپذیریم که جهان اسلام این آزمون را به خوبی پشت سر نگذاشت. اسرائیل تنها نیست، زیرا معادله‌ای متشکل از ده‌ها حامی است که پشت سر آن ایستاده اند.

خبر مرتبط
واکنش وقیحانه نتانیاهو به سخنان اردوغان/ اسرائیل به قوانین جنگ پایبند است!

نخست وزیر اسرائیل شنبه شب در حالیکه هر روز شمار زیادی از کودکان غزه از گرسنگی و زنان و مردان بی دفاع زیر بمباران کشته می شوند، ادعا کرد : ارتش اسرائیل به قوانین جنگ پایبند هستند.

اظهارات اردوغان درباره حمایت گسترده کشورش از فلسطین در حالی مطرح می‌شود که به رغم فراخوان‌های بسیار برای قطع روابط اقتصادی کشورهای اسلامی و عربی با رژیم صهیونیستی و تحریم آن، طبق آمار و گزارش رسانه ها، آنکارا و برخی کشورهای عربی همچنان روابط خود را با این رژیم حفظ کرده‌اند و ترکیه یکی از صادرکنندگان کالا به تل‌آویو به شمار می‌رود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.