مخالفت شدید مصر با کوچ اجباری فلسطینیان

  «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر در دیدار با «اورزولا فون در لاین» رئیس کمیسیون اروپا ضمن درخواست برای توقف فوری حملات رژیم صهیونیستی به مناطق فلسطینی تاکید کرد.

وی تاکید کرد که کشورش با هرگونه کوچ اجباری فلسطینیان به مصر مخالفت خواهد کرد و هرگز اجازه چنین کاری را نخواهد داد.

خبر مرتبط
بسته کمکی جدید اروپا به مصر

اتحادیه اروپا برای کمک به دولت مصر بسته کمکی را در نظر گرفت.

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر امروز یکشنبه در حاشیه اجلاس سران مصر و اروپا که در آن تعدادی از پرونده های همکاری دوجانبه مورد بحث و بررسی قرار گرفت، با اورسولا فون در لاین رئیس کمیسیون اروپا دیدار و گفت‌ وگو کرد.

قاهره پایتخت مصر امروز در حالی میزبان اجلاس مقامات مصری و اروپایی است که دو طرف در صدد ارتقای روابط به سطح همکاری راهبردی گسترده با هدف دستیابی به یک جهش کیفی در همکاری ها هستند.

رئیس جمهوری مصر پیشتر بارها در گفت‌وگوهای حضوری و تلفنی خطاب به سران کشورها گفته است که قاهره سیاست‌های مجازات دسته جمعی فلسطینیان در غزه را محکوم می‌کند و اجازه کوچاندن اجباری فلسطینی‌ها از سرزمین‌هایشان به سرزمین‌های مصر را نداده و نخواهد داد.

 گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش‌بس موقت چهارروزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.