مردم این استان آماده باشند/ هشدار جدی صادر شد

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: با بررسی نقشه های هواشناسی احتمال ورود سامانه بارشی به اردبیل از فردا دور از انتظار نیست.

مجید کوهی اظهار کرد: بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد جو استان طی امروز نسبتاً ناپایدار توام با جریانات جنوبی خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس طی ساعات بعد از ظهر تا اوایل شب، شاهد رشد ابرهای همرفتی و در پاره‌ای از مناطق رگبار باران گاهی توام با رعد و برق خواهیم بود.

خبر مرتبط
بارش گسترده برف و باران در روز عید/ هشدار برای ۱۴ استان کشور

بر اساس پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در استان‌های گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش‌های پارکنده روی می‌دهد.

کوهی ادامه داد: با توجه به حاکمیت جریانات جنوبی طی وزش باد گرمیج و تند تا گاهی نسبتاً شدید و افزایش دمای هوا انتظار می‌رود.

وی از نفوذ سامانه بارشی به استان اردبیل از عصر فردا به اردبیل خبر داد و تصریح کرد: از عصر یکشنبه با نفوذ سامانه بارشی به تدریج بر مقدار ابرها افزوده شده و در روز پایانی سال ۱۴۰۲ و شروع سال ۱۴۰۳ تشدید ناپایداری‌ها نوید بارندگی را می‌دهد.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل تصریح کرد: با توجه به هشدار نارنجی مرکز پیش‌بینی استان اردبیل در روزهای پنجشنبه و جمعه ۲ و ۳ فروردین‌ماه با خروج کامل این سامانه جو استان نسبتاً ناپایدار و با بارش‌های پراکنده شاهد افزایش نسبی دمای هوا و وزش باد خواهیم بود.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.