اسامه حمدان: طرح پیشنهادی حماس برای آتش‌بس واقع‌بینانه است

اسامه حمدان گفت: حماس در جریان مذاکرات خواستار توقف جنگ، بازگشت آوارگان، امدادرسانی و آغاز بازسازی غزه شده است.

وی افزود: طرح پیشنهادی اخیر حماس برای آتش‌بس کاملا واقع‌بینانه است به گونه‌ای که دشمن نمی‌تواند آن را رد کند. در این طرح جزئیات مشخصی را در رابطه با موضوع اسرا و خروج نیروهای اشغالگر از غزه ارائه دادیم.

خبر مرتبط
اسرائیل پیشنهاد جدید آتش بس حماس را رد کرد

نخست‌وزیر اسرائیل آخرین پیشنهاد حماس برای آتش‌بس را رد کرد.

حمدان با بیان اینکه حماس همچنان منتظر پاسخ رژیم صهیونیستی و آمریکا به عنوان حامی این رژیم در جنگ علیه غزه است، گفت: شاهد تناقضات و اختلافاتی در داخل کابینه رژیم اشغالگر هستیم.

این عضو ارشد حماس با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی به هیچ یک از اهداف اعلام شده خود در جنگ نرسیده است، گفت: بنیامین نتانیاهو می‌داند که ارتش این رژیم در غزه متحمل چه ضرباتی شده است.

وی همچنین گفت: در همه تماس‌های خود با میانجی‌ها بر ممانعت از ادامه جنگ و تهاجم علیه غزه پافشاری کردیم.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

خبر مرتبط
ادعای جنجالی ریشی سوناک درباره جنگ غزه/ با آتش بس دائم مخالف هستیم

ریشی سوناک در این پیام تصویری که یک نسخه آن را در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) منتشر کرد، مدعی شد که تمایل دارد خشونت‌ها در غزه هرچه سریع‌تر تمام شود.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.