دلایل شکل گیری طوفان‌الاقصی به روایت دبیر کل سابق اتحادیه عرب

«عمرو موسی» دبیرکل سابق اتحادیه عرب، ادعاهایی که مقاومت را مسؤول ویرانی‌های پس از عملیات طوفان الاقصی در نوار غزه می‌داند، رد کرد.

او در گفت‌وگو با شبکه الجزیره اظهار کرد: «این اتهامات توخالی و بی‌پایه و اساس است؛ چراکه به دلیل ادامه اشغالگری اسرائیل، انتظار می‌رفت که چنین انفجاری در فلسطین اشغالی رخ دهد».

خبر مرتبط
فوری/ موشک باران مقر اسرائیل توسط حزب الله

حزب الله لبنان در ادامه حمایت از ایستادگی ملت فلسطین، پایگاه اسرائیل البغدادی را هدف حملات موشکی خود قرار داد.

این سیاستمدار مصری افزود: «طبیعی نیست که بگوییم قبل از هفتم اکتبر آرامش در فلسطین حاکم بود و مقامات رژیم اشغالگر می‌خواستند ملت فلسطین را در حالت تسلیم دائمی قرار دهند».

عمرو موسی همچنین تأکید کرد که عملیات طوفان الاقصی آشکارکننده وضعیت فلسطین اشغالی و نتیجه عملکرد و تخلفات رژیم صهیونیستی است و همچنین نشان می‌دهد که ادامه اشغالگری لزوماً به معنای ادامه مقاومت است.

دبیرکل سابق اتحادیه عرب ادامه داد: «دستاوردهایی که توسط اعراب و فلسطینی‌ها به‌دست‌آمده بسیار بزرگ بوده و این دستاوردها شامل بیداری جهان عرب و اسلام در رابطه‌ با مساله فلسطین است».

عمر موسی همچنین تأکید کرد که باید از این دستاورد برای رسیدن به تشکیل کشور مستقل فلسطین و حق ملت فلسطین برای تعیین سرنوشت خود استفاده شود.

به دنبال عملیات فلسطینی «طوفان الاقصی» در هفتم اکتبر که صهیونیست‌ها را در بُهت فروبرد و ضربه هولناکی را به آنها وارد کرد، تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه آغاز شد و این تجاوزات از ۱۵ مهرماه تا سوم آذر ادامه داشت و پس از وقفه یک‌هفته‌ای اول دسامبر بار دیگر ازسرگرفته شد و هنوز توافقی بر سر آتش‌بس پیش از ماه مبارک رمضان حاصل نشده است.

حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تاکنون بیش از ۳۲ هزار شهید و بیش از ۷۳ هزار مجروح بر جای گذاشته است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.