بورل دست اسرائیل را رو کرد/تل‌آویو مانع ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه می‌شود

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد: به عقیده من اسرائیل نمی‌تواند بگوید که هر کاری برای ورود کمک‌ها به غزه انجام می‌دهد.

خبر مرتبط
بورل: اوکراین نمی‌تواند تا نتیجه انتخابات ‌آمریکا صبر کند

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: بسیاری از تحلیل‌ها انتشار یک حمله بزرگ از سوی روسیه را در تابستان دارند و اینکه اوکراین نمی تواند تا نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ‌آمریکا منتظر بماند.

براساس گزارش خبرگزاری آناتولی، جوزپ بورل در ادامه افزود، تغییری در دیدگاه عمومی درخصوص حملات رژیم صهیونیستی به غزه وجود دارد.

وی همچنین تصریح کرد: اکثر مردم نگران چیزی هستند که مطمئنا آن را می‌توانم «کشتار جمعی» بنامم.

خبر مرتبط
حمله تند بورل علیه اسراییل برای استفاده از گرسنگی به عنوان سلاح جنگی

هماهنگ کننده سیاسی اتحادیه اروپا با محکوم کردن اقدامات تل آویو در استفاده از گرسنگی به عنوان سلاح جنگی علیه ساکنان غزه خواستار ارسال امدادرسانی به غزه از راه زمینی شد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: یکی از اولویت‌های ما تلاش برای راهکار تشکیل دو دولتی است و به فلسطینیان این حق را داد که سرزمین و دولت خودشان را داشته باشند.

مقاومت فلسطین به رهبری حماس در سپیده‌دم هفتم اکتبر عملیات منحصربه‌فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت.

این عملیات باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از وقفه یک‌هفته‌ای جمعه اول دسامبر بار دیگر ازسرگرفته شد.

طی این مدت حملات وحشیانه و غیرانسانی علیه غیرنظامیان و به‌ویژه زنان و کودکان در نوار غزه صورت‌گرفته و بیش از سی و یک هزار شهید و ده‌ها هزار مجروح بر جای گذاشته است.

فلسطینی‌های ساکن نوار غزه بر اثر شدت حملات و بمباران روزافزون رژیم صهیونیستی، با گرسنگی و قحطی دست و پنجه نرم می‌کنند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.