درخواست مهم هلند از اسرائیل

«هانکه بروینس اسلوت» وزیر خارجه هلند با بیان این که حمله به رفح به یک فاجعه انسانی بزرگتر تبدیل خواهد شد، از رژیم صهیونیستی خواست تا از تهاجم به این منطقه خودداری کند.

اسلوت جمعه شب در شبکه ایکس نوشت: گزارش‌ها درباره آمادگی اسرائیل برای حمله نظامی گسترده به رفح نگران‌کننده است. هلند درخواست خود را برای خودداری اسرائیل از انجام این حمله نظامی که به فاجعه انسانی بزرگتر منجر می‌شود، قاطعانه تکرار می‌کند.

وی افزود: آتش‌بس فوری انساندوستانه‌ای که به توقف پایدار خصومت‌ها منجر شود، بیشترین اهمیت را دارد. این آتش‌بس برای افزایش قابل توجه کمک‌های بشردوستانه و آزادی گروگان‌ها (اسرا)، حیاتی است.

خبر مرتبط
حزب‌الله لبنان بیانیه صادر کرد/پایگاه‌ نظامی اسرائیل هدف قرار گرفت

حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای خبر داد که یک پایگاه‌ نظامی دیگر ارتش اسرائیل را هدف قرار داده است.

اسلوت پیشتر نیز هشدار داده بود: اوضاع در رفح بسیار نگران‌کننده است. بسیاری از غیرنظامیان غزه به جنوب گریخته‌اند. عملیات نظامی در مقیاس بزرگ در چنین منطقه پرجمعیتی منجر به تلفات غیرنظامی زیاد و یک فاجعه انسانی بزرگتر می شود. این غیرقابل توجیه است.

وی افزود: اقدام نظامی گسترده در رفح تبعات انسانی فاجعه‌آمیز خواهد داشت. علاوه بر این، اسرائیل باید اجازه بدهد که سریعا کمک‌های انسان‌دوستانه بیشتری به غزه وارد شود.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند.

این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.