بودجه‌ اضافی اتحادیه اروپا برای افزایش تولید سلاح

اتحادیه اروپا روز جمعه اعلام کرد که ۵۰۰ میلیون یورو برای افزایش تولید مهمات اختصاص داده است.

خبر مرتبط
درخواست اتحادیه اروپا برای تحریم های جدید علیه ایران

رهبران کشورهای اروپایی از «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و از کمیسیون اروپا درخواست خواهند کرد تحریم‌های بیشتری را علیه بلاروس، کره شمالی و ایران آماده کند.

کمیسیون اتحادیه اروپا در بیانیه ای اعلام کرد این اقدام که بر اساس قانون حمایت از تولید مهمات (ASAP) اتخاذ شده است، به صنعت نظامی اروپا این امکان را می‌دهد تا ظرفیت تولید مهمات خود را تا پایان سال ۲۰۲۵ به ۲ میلیون گلوله در سال افزایش دهد.

در این بیانیه آمده است: کمیسیون اتحادیه اروپا با استناد به این قانون، ۳۱ پروژه را برای کمک به صنعت تولید مهمات در اروپا به برنامه‌های تولید سلاح اضافه کرده است.

خبر مرتبط
اتحادیه اروپا فرمان توقف صادر کرد/شهرک سازی های اسرائیل در کرانه باختری را به رسمیت نمی شناسیم

اتحادیه اروپا طرح تل‌آویو برای ساخت ۳۵۰۰ واحد مسکونی جدید در کرانه باختری را محکوم کرد.

پیشتر و متعاقب برنامه‌های افزایش ظرفیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا، میزان تولید گلوله‌های ۱۵۵ میلی متری در ماه ژانویه امسال به یک میلیون رسید.

ینس استولتنبرگ دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روز گذشته در سخنانی گفته بود که هنوز کشورهای متحد اوکراین نتوانسته‌اند میزان مهمات دلخواه این کشور را در جنگ با روسیه تامین کنند.

وی گفت: کشورهای عضو ناتو مهمات کافی در اختیار اوکراین قرار نمی‌دهند که می‌تواند عواقب زیادی در میدان جنگ داشته باشد. استولتنبرگ از کشورهای اروپایی خواست برای تامین مهمات اوکراین میزان بیشتری سلاح تولید کنند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.