بورل:  اوکراین نمی‌تواند تا نتیجه انتخابات ‌آمریکا صبر کند

جوزپ بورل رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: بهار و تابستان در مورد جنگ اوکراین تصمیم‌گیری می‌شود.

خبر مرتبط
خبر خوش پرتغال برای اوکراین/کمک چندصد میلیونی برای تامین مهمات

وزارت دفاع پرتغال اعلام کرد که برای تامین مهمات اضافی اوکراین در جنگ با روسیه ۱۰۰ میلیون یورو کمک خواهد کرد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، وی در جریان گفت‌وگو با سیاستگذاران آمریکایی به پیامدهای احتمالی پیروزی روسیه پرداخت و گفت که مسکو به همین جا ختم نمی‌شود.

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین با بیان اینکه ماه‌های آتی تعیین کننده هستند، گفت: هر کاری می‌خواهیم انجام دهیم، باید همین الان و سریع انجامش دهیم. این برای ما صادق است. باید سرعت بگیریم. ما باید حمایت خود را افزایش دهیم تا بیشتر و سریعتر انجام دهیم. به همین دلیل ظرفیت‌های دفاعی صنعتی خود را افزایش می دهیم. این روش برای ایالات متحده نیز صدق می‌کند.

خبر مرتبط
طرح ارسال موشک‌های تاروس به اوکراین در پارلمان آلمان رد شد

پارلمان آلمان با اکثریت قاطع درخواست فراکسیون اتحادیه احزاب متحد مسیحی برای تامین موشک‌های کروز تاروس برای اوکراین را رد کرد.

بورل ادامه داد: بسیاری از تحلیل‌ها انتشار یک حمله بزرگ از سوی روسیه را در تابستان دارند و اینکه اوکراین نمی تواند تا نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ‌آمریکا منتظر بماند.

این دیپلمات اروپایی معتقد است که موفقیت روسیه در اوکراین عواقب بزرگی برای آمریکا و سیستم اتحادهای ساخته شده در اطراف ایالات متحده و اروپا خواهد داشت. تحت این سناریو، هیچ کشوری دیگر نمی‌تواند مطمئن باشد که ایالات متحده برای کمک به هر متحدی که مورد حمله قرار می‌گیرد، وارد عمل شود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.