قیمت درهم امارات صعود کرد؛ لیر ترکیه سقوط/ آخرین نوسانات بازار در آخرین پنجشنبه سال

به گزارش اقتصادنیوز، دبی بدون شک یکی از مقاصد پرطرفدار در میان ایرانی‌ها است که بنا دارند تعطیلات نوروزی خود را در مکانی دور از وطن سپری کنند؛ شهری که فارغ از جنبه اقتصادی و تجاری، توانسته با ایجاد جاذبه های توریستی و تفریحی به عنوان مقصد مهمی برای گردشگران در سراسر جهان شناخته شود.

یکی از مهم ترین و عظیم ترین جاذبه های گردشگری که امارات متحده عربی در نظر داشت تا در دبی ایجاد کند، پارک موضوعی «دبی لند» بود؛ محلی که قرار بود با عنوان «دیزنی لند خاورمیانه» در یادها به یادگار بماند. هدف ۵۰ میلیارد پوندی که البته مسیر تحقق آن چندان با سرعت پیش نرفته است و پس از ۲۱ سال همچنان در حال تکمیل است. براساس گزارش روزیاتو، هر چند پارک موضوعی دبی‌لند به طور رسمی افتتاح نشده، اما تعدادی از بخش‌های تشکیل‌دهنده آن راه‌اندازی شده است و بازدیدکنندگان توانسته‌اند از «باغ معجزه دبی» که بیش از ۲۵۰ میلیون گیاه را در خود جای داده است لذت ببرند. و از سال ۲۰۱۶ دنیای ماجراجویی IMG با سه ترن هوایی فوق‌العاده شروع به کار کرده است.

شما هم اگر جزو معدود افرادی هستید که آماده سفر به دبی شده اید، بد نیست در این سفر سری هم به این پروژه عظیم زده و از بخش های تکمیل شده آن دیدن کنید؛ اما پیش از هر چیز بهتر است از آخرین قیمت درهم؛ واحد پول رسمی امارات متحده عربی در بازار ارز تهران مطلع شوید.

آخرین روز کاری هفته در حالی برای بازار ارز تهران به پایان رسید که ارزش هر درهم امارات در مقایسه با معاملات روز چهارشنبه صعود نسبی را تجربه کرد و ۱۶۰۲۰ تومان نرخ گذاری شد تا در مقایسه با روز پیش افزایش قیمت ۱۰ تومانی را به ثبت رسانده و از روند کاهشی خارج شود.

بازار ارز تهران امروز شاهد یک اتفاق تکراری بود و آن هم ثبات قیمت دینار عراق در جریان معاملات ارزی بود. قیمت دینار عراق در پایان مبادلات ارزی امروز به مانند روز گذشته تغییری را تجربه نکرد و ۴۶ تومان نرخ گذاری و معامله شد.

مشروح این گزارش را در اقتصادنیوز با تیتر «سردرگمی نرخ‌ها در آخرین پنجشنبه سال/ لیر ترکیه کوتاه آمد؛ درهم امارات بالا کشید» بخوانید.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.