بارش این استان را فرا می‌گیرد

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: با ورود یک سامانه بارشی از بعدازظهر فردا جمعه، بارش‌ باران از جمعه شب و روز شنبه بیشتر نقاط استان را فرا می گیرد.

محمدحسن باقری‌شکیب روز پنجشنبه اظهار کرد: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده قسمتی ابری بوده و بارش‌های پراکنده در نواحی شمالی استان پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: مقدار بارش در مناطق جنوبی استان بیشتر است و در ارتفاعات به‌شکل برف خواهد بود.

خبر مرتبط
برف این استان را سفیدپوش می‌کند/ مردم آماده باشند

محمدرضا رحمان‌نیا با اشاره به اینکه گزارش‌ها حاکی از آن است که هفته آینده شاهد ورود سامانه بارشی به استان خواهیم بود، اظهار کرد: با ورود این سامانه بارشی، ارتفاعات زنجان از اوایل هفته آینده سفیدپوش می‌شود.

باقری‌شکیب افزود: از بعدازظهر شنبه کاهش ابر در آسمان استان پیش بینی می شود و روزهای یکشنبه و دوشنبه آسمان استان عمدتا نیمه ابری است.

وی اظهار کرد: با فعالیت سامانه بارشی دیگری در ساعاتی از دوشنبه شب و روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته آینده مجددا بارش باران با شدت بیشتر در استان پیش بینی می شود.

باقری شکیب ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با ۱۹ درجه سانتیگراد بالای صفر گرم ترین و بهار با پنج درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین دمای استان را داشته‌اند.

باقری شکیب اظهار کرد: دمای بیشینه هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ درجه سانتیگراد بالای صفر و کمینه آن چهار درجه سانتیگراد زیر صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.