درخواست پوتین از مردم کشورش

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه از شهروندان این کشور خواست تا در انتخابات ریاست‌جمهوری در تاریخ ۱۵ الی ۱۷ مارس (۲۵ الی ۲۷ اسفند) شرکت کنند.

طبق گزارش راشا تودی، رئیس‌جمهور روسیه در ادامه این ویدئو تاکید کرد: «دوستان عزیز! همه ما، مردم چند قومی روسیه، یک خانواده بزرگ هستیم. ما نگران کشورمان هستیم، باید مراقب آن باشیم، ما می‌خواهیم که روسیه کشوری ثروتمند، قوی، آزاد و مرفه باشد. ما هم‌چنین خواهان بهبود استانداردهای زندگی و افزایش کیفیت آن هستیم»

او در ادامه افزود: «ما هر کاری را که می‌خواهیم انجام خواهیم داد. بنابراین، من از شما می‌خواهم که در انتخابات شرکت کرده و موضع مدنی و میهنی خود را ابراز کنید. برای آینده موفق روسیه عزیزمان به نامزدی که انتخاب کرده‌اید، رای دهید. فقط شما، شهروندان روسیه، می‌توانید در مورد آینده میهن تصمیم بگیرید. من می‌خواهم تاکید کنم که تنها منبع قدرت در کشور ما مردم هستند. این ماده، قانونی کلیدی است که در قانون اساسی روسیه نیز ذکر شده است.»

خبر مرتبط
شرط پوتین برای پایان دادن به جنگ اوکراین

رئیس‌جمهور روسیه امروز (چهارشنبه) گرچه برای مذاکرات صلح برای پایان دادن به جنگ اوکراین ابراز آمادگی دارد اما شروطی را برای این فرایند تعیین کرد.

پوتین در پایان خاطرنشان کرد که مردم «نه تنها رای خود را خواهند داد، بلکه اراده و تلاش خود و مشارکت شخصی خود را در توسعه بیشتر روسیه اعلام خواهند کرد زیرا انتخابات گامی به سوی آینده است.»

شورای فدراسیون روسیه به طور رسمی ۱۷ مارس ۲۰۲۴ (۲۷ اسفند) را به عنوان تاریخ انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه تعیین کرد.

کمیسیون مرکزی انتخابات پس از آن تصمیم گرفت که رای‌گیری در طول سه روز، در ۱۵ تا ۱۷ مارس ۲۰۲۴ (۲۵ الی ۲۷ اسفند) برگزار شود و این اولین انتخابات سه روزه ریاست‌جمهوری در تاریخ روسیه است.

خبر مرتبط
پوتین خطرناک شد/ روسیه برای جنگ هسته‌ای آماده است

رئیس‌جمهور روسیه گفت، هنوز هیچ نیازی به استفاده از سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی به عنوان بخشی از «عملیات نظامی ویژه» روسیه در اوکراین وجود نداشته است.

هم‌چنین، به غیر از مسکو، رای‌دهندگان در ۲۸ منطقه روسیه می‌توانند به صورت آنلاین رای دهند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.