پیام اسماعیل هنیه به اسرائیل/ دست از لجبازی بردارید، می‌توان به توافق رسید

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس با اشاره به اینکه میدان جنگ و مذاکرات ۲ خط موازی هستند، تاکید کرد در صورتی که تل‌آویو از لجبازی دست بردارد، می‌توان به یک توافق چند مرحله‌ای رسید.

هنیه اظهار کرد: «میدان (نبرد) و مذاکرات ۲ خط موازی هستند و جنبش (حماس) در مذاکراتش بر بزرگی ایستادگی و نبوغ مقاومت تکیه کرده و با تمام توان برای متوقف کردن این جنگ خصمانه علیه مردم ما تلاش می‌کند».

رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: «از دولت آمریکا انتظار می‌رود برای متوقف کردن جنگ کشتار جمعی و سیاست گرسنگی دادن که مردم ما در غزه و شمال در معرض آن قرار دارند، اقدامات بسیاری انجام دهد اما موضع‌گیری جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در اظهارنظرها در حال تغییر بوده و در اجرا مورد آزمون است».

خبر مرتبط
سوت پایان مذاکرات قاهره به صدا درآمد/ آتش بس، شاید وقتی دیگر

شبکه الجزیره پایان بی‌نتیجه مذاکرات قاهره برای دستیابی به توافق آتش‌بس و تبادل اسرا میان حماس را اعلام کرد.

حملات رژیم صهیونیستی به غزه وارد ششمین ماه خود شده و با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ساکنان نوار غزه با یک بحران انسانی بی‌سابقه روبه‌رو هستند.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه تعداد کل شهدای این حملات از هفتم اکتبر تاکنون را ۳۱ هزار و ۲۷۲ تن و شمار زخمی‌ها را ۷۳ هزار و ۲۴ تن اعلام و فاش کرد که ۷۲ درصد از تلفات این جنگ کودکان و زنان هستند.

هنیه همچنین گفت: «کرانه باختری برای اینکه از یاری غزه منحرف شود و این ذخیره استراتژیک در پروژه مقاومت و اصول سیاسی مساله ما خالی شود، هدف ظلم و آزار قرار می‌گیرد اما تمام این ظلم و سرکوب هرگز نتیجه نخواهد داد و باد آن‌ها را خواهد برد».

خبر مرتبط
درخواست فوری آمریکا برای آتش بس در غزه

«کامالا هریس» معاون «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا که به ظاهر نگران وضعیت مردم غزه است، گفت ساکنان غزه از یک فاجعه انسانی رنج می‌برند و کابینه رژیم صهیونیستی باید برای افزایش جریان کمک‌ها تلاش بیشتری کند و هیچ بهانه‌ای برای آن وجود ندارد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.