نماینده تیم مذاکرات ارتش اسرائیل استعفا داد

با شدت گرفتن اختلافات داخلی، نماینده تیم مذاکرات ارتش رژیم صهیونیستی استعفای خود را اعلام کرد.

اختلافات داخلی میان مقامات رژیم صهیونیستی روز به روز بیش‌تر و بیش‌تر می‌شود.

یاییر لاپید رئیس جریان مخالف کابینه کنونی رژیم صهیونیستی هم در سخنانی اعلام کرده است: ارتش به جذب ۱۰ هزار نظامی نیاز فوری دارد، اما ۶۶ هزار تن از حریدی‌ها (یهودیان تندرو) از خدمت نظامی فرار می‌کنند.

علاوه بر این لاپید با اشاره به اختلاف موجود در زمینه خدمت نظامی حریدی‌ها تاکید کرد: کابینه نمی‌تواند خدمت نظامی حریدی‌ها را با فداکردن نیازهای امنیتی موجود به تأخیر بیاندازد.

خبر مرتبط
نتانیاهو دست به اعتراف زد/ موجودیت اسرائیل در خطر است

نتانیاهو با تکرار توهم نابودی جنبش حماس گفت: ما حماس را نابود، اسرای خود را آزاد و اطمینان حاصل می‌کنیم که غزه هرگز تهدیدی برای اسرائیل نخواهد بود.

رئیس جریان مخالف کابینه کنونی رژیم صهیونیستی افزود: تداوم به تاخیرانداختن خدمت نظامی حریدی‌ها از سوی کابینه ثابت می‌کند که این کابینه تنها به بقای سیاسی خود توجه دارد.

روز گذشته نیز رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که یاییر لاپید رئیس جریان مخالف کابینه کنونی رژیم صهیونیستی در سخنانی شمار فعلی نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی برای جنگ در جبهه شمالی این رژیم را کافی ندانسته است.

همچنین لاپید اعلام کرده است که در صورت عدم اعزام یهودیان حریدی به خدمت نظامی، رژیم صهیونیستی حق ندارد شمار بیشتری از شهرک‌نشینان را به خدمت در قالب نیروهای ذخیره فرا بخواند.

این در حالی است که «اسحاق یوسف» خاخام ارشد سرزمین‌های اشغالی شنبه‌شب در سخنانی تهدیدآمیز تاکید کرده بود: اگر کابینه اسرائیل ما را مجبور کند که به ارتش بپیوندیم همگی این منطقه را ترک خواهیم کرد.

سابق بر این رؤسای احزاب حریدی با ارسال یک نامه خطاب به بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کردند که در صورت عدم تصویب این قانون برای انحلال کابینه تلاش خواهند کرد.

همچنین ارتش رژیم صهیونیستی به زخمی شدن سه نظامی خود در جریان نبرد با مبارزان فلسطین طی ۲۴ ساعت گذشته اذعان کرد.

از سوی دیگر ارتش رژیم صهیونیستی به کشته شدن یک نظامی دیگر خود اعتراف کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی به طور رسمی به هلاکت ۵۹۰ نظامی خود از هفتم اکتبر اذعان کرده است که در این میان ۲۴۹ نفر در جریان درگیری داخل غزه کشته شده اند.

گفتنی است این‌دست آمارها در حالی از سوی ارتش رژیم صهیونیستی مطرح می‌شود که شمار دقیق نظامیان صهیونیست کشته و زخمی‌شده به دست مبارزان مقاومت در غزه بسیار فراتر از آمار اعلامی از سوی ارتش این رژیم است و رژیم صهیونیستی در تلاش است با پنهان‌داشتن شمار دقیق تلفات خود از فشارهای محافل سیاسی صهیونیستی و شهرک‌نشینان صهیونیست بگریزد و روی شکست‌های خود سرپوش بگذارد.

از طرف دیگر همزمان با محاصره غذایی و تحمیل قطحی به نوار غزه از سوی رژیم صهیونیستی این باریکه همچنان زیر آتش ارتش این رژیم است.

خبرنگار المیادین گزارش داد ارتش رژیم صهیونیستی ۲ واحد آپارتمان را در اردوگاه البریج واقع در مرکز نوار غزه هدف قرار داده است.

در نتیجه این حمله ارتش رژیم صهیونیستی یک فلسطینی به شهادت رسید و چندین نفر دیگر نیز زخمی شدند.

همچنین ارتش رژیم صهیونیستی خانه‌ای در مرکز شهرک الزیتون در جنوب شهر غزه را هدف قرار داد. در این حمله وحشیانه ارتش رژیم صهیونیستی نیز چند فلسطینی زخمی شدند.

علاوه بر این منابع فلسطینی از بمباران شهرک الزیتون واقع در جنوب شرق شهر غزه از سوی جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی خبر دادند.

شهر «حمد» و منطقه «المطاحن» نزدیک خان‌یونس در جنوب نوار غزه نیز هدف حمله توپخانه‌ای ارتش رژیم صهیونیستی قرار گرفت.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.