پیشنهاد بین‌المللی برای آتش‌بس در غزه

یک منبع در جنبش حماس فلسطین از دریافت یک پیشنهاد بین‌المللی برای برقراری آتش‌بس در نوار غزه خبر داد.

این منبع، شامگاه سه شنبه با بیان خبر مذکور، گفت این پیشنهاد شامل آزادی کودکان، زنان و سالمندان اسیر می‌شود.

به نقل از سایت خبری العربیه، منبع مذکور در حماس تاکید کرد: با طرح تعدیل شده آمریکا که خواهان توقف جنگ و بازگشت تدریجی آوارگان است موافقت کردیم.

وی افزود هیئتی از حماس طی روزهای آینده به قاهره سفر خواهد کرد تا درباره جزئیات توافق و آغاز اجرای آن مذاکره کند.

خبر مرتبط
ادعای جنجالی ریشی سوناک درباره جنگ غزه/ با آتش بس دائم مخالف هستیم

ریشی سوناک در این پیام تصویری که یک نسخه آن را در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) منتشر کرد، مدعی شد که تمایل دارد خشونت‌ها در غزه هرچه سریع‌تر تمام شود.این ۲ منبع تاکید کرده‌اند که تماس‌های مصر با حماس و سرویس اطلاعاتی اسرائیل (موساد) روز یکشنبه با مجوز ریاست جمهوری مصر در تلاش برای نزدیک‌تر کردن مواضع مختلف ۲ طرف بدون ارائه جزئیات بیشتر صورت گرفت.
خبر مرتبط
آمریکا توپ دستیابی به آتش بس در غزه را به زمین حماس انداخت

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه به وقت محلی اعلام‌کرد که توافق با آتش بسی که به کمک های بشردوستانه بیشتر به غزه کمک کند و گفتگوها در مورد "راه حلی پایدار" برای مناقشه ده ها ساله را ایجاد کند، بر عهده حماس استدر آخرین دور مذاکرات قاهره، جنبش حماس بر دشواری اجرای درخواست اشغالگران تاکید و اعلام کرده بود: نتانیاهو اعزام هیئت خود به قاهره را مشروط به تحویل فهرست جامع اسامی تمامی اسرای موجود در غزه کرده بود.

حماس خاطرنشان کرده بود: باید آتش‌بس برقرار شود تا ارتباط با گروه‌های مسؤول حفاظت و تامین امنیت این اسیران و همچنین ارتباط با جناح‌هایی که اسیر دارند، فراهم شود چرا که در سایه ادامه نبردها این امر غیرممکن است.


قطر، مصر و ایالات متحده در تلاش هستند تا در ازای آزادی اسیران صهیونیست در مورد توافق آتش‌بس در ماه رمضان مذاکره کنند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.