حملات موشکی حزب الله لبنان به مقرهای اسرائیل

 مقاومت اسلامی لبنان اعلام کرد: مبارزان مقاومت امروز (دوشنبه) در حمایت از مردم و مقاومت در غزه پایگاه جل العلام دشمن صهیونیستی را با سلاح مناسب هدف قرار دادند.

حزب‌الله لبنان همچنین اعلام کرد:  مقر دفاع هوایی و موشکی در پادگان «کیلع» را با چهار پهپاد هدف قرار دادیم.

خبرنگار المیادین در جنوب لبنان نیز گفت یک هدف نظامی در مثلث الطیحات با حملاتی از جنوب لبنان هدف قرار گرفت.

همچنین رسانه‌های عبری از به صدا درآمدن آژیرهای هشدار در مسعده، عین قینیا و مجدل شمس در شمال جولان اشغالی خبر دادند. به گفته خبرنگار المیادین حملاتی از جنوب لبنان به یک پایگاه نظامی در جولان اشغالی شلیک شد.

خبر مرتبط
حزب الله اسرائیل را موشک باران کرد

رادیو ارتش اسرائیل از هدف قرار گرفتن پایگاه راهبردی «میرون» این رژیم توسط رزمندگان حزب‌الله لبنان خبر داد.

از سوی دیگر جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی منزلی در شهرک الجبین در جنوب لبنان را هدف قرار دادند.

حزب‌الله لبنان اخیرا حملات خود را به پایگاه‌های صهیونیست‌ها افزایش داده است. این جنبش روز یکشنبه بیش از ۵۰ موشک به پایگاه‌های صهیونیستی شلیک کرد.

از زمان عملیات فلسطینی طوفان الاقصی علیه رژیم صهیونیستی و آغاز جنگ این رژیم در غزه، مرزهای لبنان و اراضی اشغالی فلسطین صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله و ارتش این رژیم است. حزب‌الله لبنان تاکید دارد تا زمان پایان یافتن تجاوزها به غزه، حملات خود را به مقرهای رژیم صهیونیستی در مرزها متوقف نمی‌کند.

طرف‌های بین‌المللی از جمله فرانسه و آمریکا نسبت به احتمال وقوع جنگ گسترده میان رژیم صهیونیستی و حزب‌الله لبنان هشدار می‌دهند و خواهان پایان تنش‌های مرزی میان دو طرف هستند. رسانه‌های عبری می‌گویند ارتش رژیم صهیونیستی قادر به دور کردن حزب‌الله لبنان از مرزها نیست.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.