تنش بین نتانیاهو با وزیر جنجالی بالا گرفت

 نتانیاهو به توصیه طرف‌های امنیتی ‌و نظامی رژیم صهیونیستی درباره یورش بردن و یا نبردن به «مسجدالاقصی» در ماه مبارک رمضان، به تنهایی تصمیم‌گیری خواهد کرد.

این در حالی است که تلویزیون رسمی رژیم صهیونیستی این امر را استثنایی توصیف کرد.

بر اساس این گزارش، دستگاه امنیت داخلی رژیم صهیونیستی موسوم به «شاباک» به نتانیاهو پیشنهاد داده‌ که تصمیم‌گیری درمورد یورش به مسجدالاقصی توسط پلیس این رژیم در ماه مبارک رمضان تنها با موافقت رسمی وی اتخاذ شود و نتانیاهو نیز با این پیشنهاد موافقت کرده است.

خبر مرتبط
دستور تازه نتانیاهو درباره اسرای فلسطینی

در سایه یورش‌های گسترده رژیم اشغالگر به مناطق مختلف کرانه باختری و قدس و بازداشت فلسطینی‌ها در این مناطق و اراضی اشغالی ۱۹۴۸ همزمان با جنگ غزه، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی دستور آماده کردن صدها مکان جدید در زندان‌های این رژیم برای تعداد بیشتری از بازداشت شدگان و اسرای فلسطینی را داده است.

طی هفته‌های گذشته شاباک و ارتش رژیم صهیونیستی این پیشنهاد غیرمعمول را به نتانیاهو داده اند که به تنهایی تصمیم‌گیری کند، زیرا این امر پیامدهایی به دنبال خواهد داشت.

به گزارش عربی ۲۱، این گام نشان می‌دهد شاباک و ارتش صهیونیستی اعتمادی به پلیس رژیم اسرائیل و بن گویر ندارند.

این خبر در حالی منتشر می شود که منابع خبری گزارش دادند که نمازگزاران فلسطینی با آغاز ماه مبارک رمضان در فلسطین با محدودیت‌های شدیدی از سوی رژیم صهیونیستی برای ورود به مسجدالاقصی رو به رو شده‌اند.

بر اساس این گزارش، رژیم اشغالگر صهیونیستی اقدامات خود در ورودی‌های مسجدالاقصی را تشدید کرده و مانع از ورود جوانان فلسطینی به این مکان مقدس شده است.

رژیم صهیونیستی همچنین یکشنبه شب هزاران نیروی پلیس را در قدس اشغالی مستقر و دست کم ۲۰ نفر را به ظن اقدامات تحریک آمیز بازداشت کرد.

نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در ورودی‌های مسجدالاقصی تنها به مردانی که بالای ۴۰ سال داشته باشند، اجازه ورود به این مکان مقدس را می‌دهند.

پیشتر کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی با اشاره به تصمیم نتانیاهو درباره محدودیت قائل نشدن برای ورود فلسطینیان به مسجدالاقصی در ماه رمضان، از سند محرمانه‌ای خبر داده بود که «هارون حالیفا» رئیس اطلاعات ارتش به مقامات این رژیم ارسال کرده و به دست نتانیاهو رسیده است.

به گزارش این کانال، حالیفا در این سند درباره تبعات هر اقدامی که جرقه جنگ دینی را در مسجدالاقصی روشن و به یک جنگ دینی تبدیل کند و موجب تشدید دامنه درگیری شود، هشدار داده بود.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.