دستور تازه نتانیاهو درباره اسرای فلسطینی

نخست وزیر رژیم صهیونیستی دستور آماده کردن اماکنی در زندان‌های این رژیم برای بازداشت شدگان و اسرای جدید فلسطینی را صادر کرد.

به نقل از خبرگزاری سما، این اقدام در پی اختلافات میان دستگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی به دلیل ازدحام در زندان‌ها به خاطر عملیات بازداشت گسترده در کرانه باختری و غزه از زمان جنگ هفت اکتبر صورت گرفت.

در بیانیه‌ صادره از دفتر نتانیاهو آمده است: ارتش و شاباک پیش بینی می‌کنند که طی سال ۲۰۲۴ هزاران فلسطینی از غزه و کرانه باختری بازداشت شوند. از زمان جنگ حدود ۴هزار فلسطینی که بیشترشان از غزه هستند، بازداشت شده‌اند و اکنون نیاز شدیدی به آماده کردن اماکن جدید برای بازداشت شدگان و اسرا وجود دارد.

خبر مرتبط
شناسایی عامل خطرناک‌تر از جنایات نتانیاهو در غزه/ وزیر خارجه سوریه افشاگری کرد

وزیر خارجه سوریه گفت: آنچه خطرناک‌تر از جنایات نتانیاهو و باند حاکم اوست، حمایت بسیاری از رهبران کشورهای اتحادیه اروپا و پارلمان‌های آنهاست.

طی نشست نتانیاهو با رهبران دستگاه‌های امنیتی، نمایندگان اداره زندان‌های رژیم صهیونیستی طرح‌های خود را برای ایجاد اماکن جدید در کوتاه مدت و میان مدت برای اسرا و بازداشت شدگان جدید ارائه کردند و نتانیاهو با این طرح‌ها موافقت کرده و فورا دستور اجرای آن را داد.

بر اساس گزارش‌ها، وزارت امنیت داخلی رژیم صهیونیستی برای اضافه کردن ۸۸۸ مکان در هفت زندان در ماه‌های آینده برنامه‌ریزی می‌کند.

اواخر دسامبر رئیس شعبه سیاست داخلی در شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی تأکید کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های شاباک برای سال ۲۰۲۴ حدود ۶ هزار زندانی جدید از کرانه باختری و ۲ هزار از غزه خواهیم داشت.

سازمان اسرائیلی «پزشکان حقوق بشر» اعلام کرد ده‌ها نفر شهادت داده‌اند که از آغاز جنگ غزه زندانیان فلسطینی در معرض ضرب و جرح، بدرفتاری، توهین و محرومیت از خدمات پزشکی و معالجه قرار گرفتند و این خشونت شدید را می‌توان شکنجه نامید.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.