عرضه کالاهای اساسی زیر نرخ مصوب در این نمایشگاه ها

 یکی از برنامه‌های عرضه کالاهای اساسی و تنظیم بازاری مورد نیاز مردم برای شب عید و ماه مبارک رمضان، توزیع این محصولات در نمایشگاه‌های بهاره است به طوری که وزارت جهاد کشاورزی به طور مستقیم اقدام به عرضه این محصولات می‌کند.

خبر مرتبط
نمایشگاه بهاره کلید خورد/۶ مکان استقرار فروشگاه‌ها در تهران

جشنواره و نمایشگاه فروش بهاره و ضیافت ماه مبارک رمضان در تهران از امروز به طور رسمی آغاز شد.

براساس مشاهدات میدانی این محصولات در نمایشگاه بهاره ارم در تهران عرضه شده است به طوری که این مواد غذایی اندکی نیز زیر نرخ مصوب خود به فروش می‌رسد. قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی ۲ کیلوگرمی ۱۰۵ هزار تومان، شکر بسته بندی شده ۳۲ هزار تومان به فروش می رسد درحالی که نرخ مصوب این محصولات به ترتیب ۱۱۲ هزار تومان و ۳۳ هزار و ۸۰۰ تومان است.

هر کیلوگرم گوشت سردست منجمد برزیلی ۳۱۵ هزار تومان و گوشت ران ۳۲۵ هزار تومان است؛ مرغ منجمد تنظیم بازاری نیز ۶۵ هزار و ۷۰۰ تومان به فروش می‌رسد  که مطابق با نرخ مصوب خود است.

عدم عرضه لاستیک نرخ مصوب در نمایشگاه ارم

یکی از کالاهایی تنظیم بازاری دیگری که قرار بود در این نمایشگاه عرضه شود و وزیر صمت در افتتاحیه خود خبر داده بود لاستیک تنظیم بازاری است اما بر اساس مشاهدات میدانی این محصول در نمایشگاه بهاره ارم عرضه نشده بود.

براساس اعلام علی آبادی وزیر صمت ۳۶۰ نمایشگاه در سراسر کشور دایر شده و تعداد غرفه‌ها در کل کشور بیش از ۳۰ هزار عدد است.۳ هزار  نفر از بازرسان اتاق‌های اصناف و بازرسان وزارت صمت بر این نمایشگاه‌ها نظارت دارند.

علی‌آبادی در مراسم افتتاحیه اعلام کرده بود: تلاش می کنیم در این نمایشگاه‌ها لاستیک خودرو را نیز با قیمت مصوب عرضه کنیم، همچنین شرایطی فراهم‌ شده تا متقاضیان بتوانند ثبت نام خود را در سامانه در همین نمایشگاه‌ها انجام دهند.

بنابر این گزارش یکی از نکات قابل توجه در نمایشگاه حضور پررنگ نظارت‌های صنفی است به طوری که این ناظران با البسه مشخص در حال گشت زنی در نمایشگاه هستند و بر خرید و فروش قیمت نظارت دارند و تقریباً بر روی کلیه کالاهای عرضه شده در این نمایشگاه برچسب قیمت گذاری توسط اتحادیه مربوط نصب شده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.