مشهد میزبان مسابقات بین‌المللی قرآن ۱۴۰۳ شد

حمید مجیدی مهر، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: در چهل و یکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم که سال ۱۴۰۳ برگزار می شود، مشهد مقدس مرکز استان خراسان رضوی میزبان رقابت برترین قاریان و حافظان قرآن از جهان اسلام خواهد بود.

وی با بیان اینکه این دوره از مسابقات در حرم مطهر امام رضا (ع) برگزار خواهد شد، ادامه داد: به احترام پاسخ به درخواست های مکرر فعالان قرآنی شهرستان مشهد مقدس این مسابقات در این شهر برگزار می‌شود.

مجیدی مهر بیان داشت: پس از درخواست‌های مکرر فعالان قرآنی شهرستان‌ها خصوصا مشهد مقدس سال ۱۴۰۳ مسابقات بین‌المللی قرآن در حرم امام رضا(ع) برگزار می‌شود و سعی می‌کنیم در سال‌های آینده دیگر شهرها هم میزبانی رقابت‌ها را تجربه کنند.

خبر مرتبط
تقدیر علم‌الهدی از حضور پرشور مردم در انتخابات

امام جمعه مشهد گفت: بنده لازم می‌دانم از همه شما مردم دلداده حماسه‌آفرین برای شرکت در دو انتخابات سرنوشت‎ ساز تشکر کنم.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: محل برگزاری این رقابت‌ها رواق امام خمینی(ره) حرم رضوی است و ستاد برگزاری چهل و یکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم از امروز رسما کار خود را در مشهد آغاز کرد.

مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران بعد از مسابقات مالزی و عربستان با قدمت‌ترین رقابت‌های قرآنی جهان اسلام است و با توجه به برگزاری مسابقات در رده‌های مختلفی چون طلاب، دانش‌آموزان، دانشجویان، بانوان و روشندلان کنار مسابقات اصلی در دنیا نظیر ندارد.

به گزارش ایرنا، چهلمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم با شعار «یک کتاب، یک امت، کتاب مقاومت» با حضور ۹۹ قاری بین المللی از ۴۴ کشور جهان از پنجشنبه ۲۶ بهمن تا دوم اسفند در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی در تهران برگزار می‌شود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.