واکنش جدی پاریس به طرح شهرک‌سازی جدید تل‌آویو

پاریس در بیانیه‌ای از کابینه رژیم صهیونیستی خواست که باتوجه‌به تنش‌های بسیار بالا در کرانه باختری و نزدیک‌شدن به ایام حساس ماه مبارک رمضان، فوراً از این تصمیم «غیرقابل‌قبول، غیرقانونی و غیرمسئولانه» عقب‌نشینی کند.

خبر مرتبط
گسترش شهرک سازی اسرائیل جنایت جنگی است

کمیسر حقوق بشر سازمان ملل تأکید کرد که گسترش شهرک‌های اسرائیلی به معنای انتقال ساکنان فلسطینی است و این جنایت جنگی به حساب می‌آید.

به نقل از سایت وزارت خارجه فرانسه، استعمار رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطین که شامل تخلیه و تخریب سازه‌های فلسطینی در منطقه C و بیت‌المقدس شرقی نیز می‌شود، نقض آشکار قوانین بین‌المللی است و باید متوقف شود.

وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد: «فرانسه هرگونه اقدام یک‌جانبه‌ای را که چشم‌انداز راه‌حل دو دولتی را تضعیف کند، محکوم می‌کند.»

خبر مرتبط
واکنش شدید سازمان ملل به طرح شهرک‌سازی جدید اسرائیل

سازمان ملل طرح شهرک‌سازی جدید اسرائیل در کرانه باختری را محکوم کرد .

در پایان این بیانیه، وزارت خارجه فرانسه عنوان می‌کند: «با این روحیه است که ما تحریم‌هایی را علیه شهرک‌نشینان افراطی اسرائیلی که در خشونت علیه غیرنظامیان فلسطینی در کرانه باختری مرتکب شده‌اند، تصویب کردیم.»

این بیانیه پس از آن صادر شد که شورای‌عالی برنامه‌ریزی و شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی با احداث ۳۵۰۰ واحد مسکونی جدید برای شهرک‌نشینان در کرانه باختری موافقت کرد که بیشتر آن در شهرک «معالیه ادومیم» در جنوب قدس اشغالی احداث می‌شود.

 این اقدام رژیم صهیونیستی در حالی صورت می‌گیرد که کرانه باختری به دلیل یورش‌های مکرر ارتش رژیم صهیونیستی و بازداشت فلسطینی‌ها از هفتم اکتبر شاهد وضعیت امنیتی خوبی نیست. نیروهای صهیونیست از زمان شروع جنگ غزه اقدامات متجاوزانه خود را در کرانه باختری شدت بخشیده‌اند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.