پرده‌برداری سی‌ان‌ان از اقدام عجیب اسرائیل برای کنترل غزه

تارنمای این رسانه تصویری آمریکایی در ادامه این گزارش نوشت: تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره ای نشان می دهد، جاده‌ای که توسط ارتش رژیم صهیونیستی ساخته شده و به دریای مدیترانه رسیده است، غزه را به دو بخش شمالی و جنوبی قسمت کرده است، اقدامی که بخشی از طرح امنیتی اسرائیل برای کنترل این منطقه به شمار می رود.

خبر مرتبط
ادعای تلویزیون اسرائیل درباره اسرای تل آویو/خانواده‌ها چه سیگنال‌هایی دریافت کردند؟

کانال ۱۲ اسرائیل گزارش داد که خانواده‌های اسرای اسرائیلی سیگنالی مبنی بر زنده بودن اسیران در غزه دریافت کرده‌اند.

بنابر تحلیل سی‌ان‌ان، تصاویر ماهواره‌ای از ۶ ماه مارس (۱۶ اسفند ۱۴۰۲) نشان می دهد یک جاده شرق به غرب برای هفته ها در دست ساخت بوده، اکنون از منطقه مرزی غزه و اسرائیل از میان غزه که کلا ۶.۵ کیلومتر وسعت دارد، شمال غزه از جمله شهر غزه را از جنوب آن که تحت محاصره است، به دو قسمت تقسیم کرده است.

وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در این باره به سی‌ان‌ان گفت که از این مسیر بعنوان یک پایگاه عملیاتی در منطقه و گذرگاهی برای عبور نیروها و همچنین تجهیزات لجستیکی استفاده می‌شود.

خبر مرتبط
جنایت وحشتناک اسرائیل در غزه/ ۹ هزار زن فلسطینی شهید شدند

در نتیجه حملات رژیم صهیونیستی به غزه در طول پنج ماه گذشته، بیش از ۹۰۰۰ زن فلسطینی شهید شده‌اند.

رژیم صهیونیستی در پاسخ به زمان تکمیل این مسیر نیز به این شبکه خبری آمریکایی گفت که این جاده پیش از جنگ غزه وجود داشته و به علت آسیب دیدن آن به دلیل تردد خودروهای نظامی در حال نوسازی است و آغاز و پایانی برای آن وجود ندارد.

تارنمای شبکه خبری سی‌ان‌ان در ادامه این گزارش نوشت: تصاویر متعدد ماهواره ای نشان می دهند که اسرائیل چگونه پیش و پس از ۷ اکتبر اقدام به ساخت این مسیر موسوم به کریدور نتساریم کرده است و طبق تصاویری که در ۲۹ فوریه (۱۰ اسفند ۱۴۰۲) توسط شرکت ماهواره ای آمریکایی «مکسار تکنالوژی» (Maxar Technologies) گرفته شده، بخش‌هایی از این مسیر به تازگی توسط بولدوزرهایی از سمت شرق به غرب در حال فعالیت را نشان می دهند و تصویر ماهواره ای از ۶ مارس که توسط دیگر شرکت ماهواره ای آمریکایی «پلانت لبز» Planet Labs ارائه شده، ساخت و ساز جدید را نشان می دهند که تا ساحل مدیترانه رسیده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.