واکنش حماس به عملیات حومش علیه نظامیان اشغالگر در کرانه باختری

جنبش حماس جمعه شب در بیانیه‌ای در واکنش به عملیات نیروهای مقاومت علیه نظامیان صهیونیست در شمال کرانه باختری (شهرک صهیونیست نشین حومش) که منجر به زخمی شدن هفت نظامی صهیونیست شد، اعلام کرد که این عملیات پاسخی طبیعی به جنایات صهیونیست‌ها است.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری شهاب فلسطین، در بیانیه جنبش حماس آمده است که عملیات قهرمانانه امروز (جمعه) در حومش تاکیدی بر گزینه مقاومت و پاسخی طبیعی به جنایات دشمن صهیونیستی در غزه و کرانه باختری و تهدیدات علیه مسجد الاقصی بود.

حماس افزوده است: این عملیات بیانگر ایمان راسخ ملت به مقاومت به عنوان تنها راه پاسخگویی به جنایات و کشتارهای دشمن در غزه و تهدیدات علیه نمازگزاران در مسجد الاقصی در ماه مبارک رمضان است.

خبر مرتبط
پیام مهم القسام به خانواده اسرای اسرائیلی/ نتانیاهو بدنبال بازگرداندن فرزندان شما در تابوت است

ابوعبیده، سخنگوی گردان‌های القسام تصریح کرد: خانواده های اسیران صهیونیست باید بدانند که کابینه رژیم اسرائیل فرزندان آنها را بازیچه قرار داده و بر بازگرداندن آنها در تابوت اصرار می ورزد.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین با تمجید از مجریان این عملیات، عموم ملت فلسطین را به گرفتن انتقام خون شهدا و پاسخ به جنایات اشغالگران فراخواند.

این بیانیه افزوده است: سران صهیونیستی و حامیان آنها باید بدانند ملت فلسطین بیش از پیش به حق و مقدسات خود پایبند است و هراندازه هم جنایات و کشتارهای دشمن شدت یابد، هرگز سست نشده و عقب نمی‌نشیند.

در پایان بیانیه حماس آمده است: فرزندان این ملت همواره آماده وارد کردن ضرباتی سخت و دردناک به دشمن اشغالگر و شهرک‌نشینان صهیونیست هستند و در ماه رمضان نیز که ماه جهاد، شهادت و پیروزی است، قطعا این عملیات‌ها شدت خواهد یافت.

ارتش رژیم صهیونیستی جمعه شب اعلام کرد، در عملیات امروز در شهرک حومش در نزدیکی سیله الظهر در جنوب شهر جنین هفت نظامی این رژیم زخمی شدند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی پیش تر گزارش داده بودند که مبارزان فلسطینی امروز (جمعه) به سمت یک برج دیده بانی ارتش رژیم صهیونیستی در اطراف شهرک صهیونیست نشین «حومش» در نزدیک شهر جنین در کرانه باختری شلیک کردند و زمانی که نظامیان صهیونیست برای عملیات شناسایی و پاکسازی منطقه از برج دیده بانی خارج شدند، توسط بمب کارگذاشته شده مبارزان فلسطینی هدف قرار گرفته و سه نفر از آنها زخمی شدند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.