موشک‌های «تاروس» تاثیری تعیین‌کننده در جنگ  اوکراین ندارند

«بوریس پیستوریوس»، وزیر دفاع آلمان امروز (جمعه) تاکید کرد موشک‌های دوربرد آلمانی «تاروس» تاثیری تعیین‌کننده در جنگ در اوکراین نخواهند داشت.

خبر مرتبط
واکنش ها به ماجرای افشا فایل صوتی جنجالی/ سفیر آلمان در روسیه احضار نشده است

وزارت خارجه آلمان امروز (دوشنبه) احضار سفیر این کشور در مسکو را رد کرد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» پیستوریوس گفت که ارسال این موشک‌های آلمانی به اوکراین ممکن است در برخی مناطق به اوکراین کمک کنند اما برلین نمی‌خواهد از خط قرمزش برای عدم ارسال این موشک‌های برای کی‌یف عبور کند.

دولت آلمان اخیرا در پی افشای فایل مکالمات میان چهار افسر ارشد ارتش این کشور درباره چگونگی استفاده از موشک‌های دوربرد تاروس در اوکراین و کمک به کی‌یف برای حمله با این موشک‌ها به پل کریمه درگیر یک رسوایی شد.

خبر مرتبط
فایل صوتی لورفته افسران آلمانی منتشر شد +جزئیات

شبکه تلویزیونی راشاتودی روسیه فایل صوتی جنجالی افسران آلمانی را به صورت کامل منتشر کرد.

در پی این رسوایی «اولاف شولتس»، صدر اعظم آلمان نیز بار دیگر با ارسال این موشک‌ها به اوکراین به دلیل آنکه حضور سربازان آلمانی در عرصه میدان جنگ این کشور را ضروری خواهد کرد، مخالفت کرد.

پیستوریوس روز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «آنتی هاکانن»، همتای فنلاندی خود گفت: «هیچ کس‌ نمی‌خواهد سربازان را به اوکراین بفرستد. البته چنین بحث‌هایی ادامه خواهند داشت. اما باید این بحث‌ها متوقف شوند. بیایید به جنبه دیگر بحث‌ها یعنی موشک‌های دوربرد بپردازیم. ما همواره تاکید کرده‌ایم یک چنین موشک‌های دوربردی این جنگ را حل‌وفصل نخواهند کرد.»

وزیر دفاع آلمان خاطرنشان کرد: «این موشک‌ها شاید در یک یا دو جا به وضعیت در خط مقدم کمک کنند اما آلمان نمی‌خواهد از این خط قرمز تعیین‌کننده عبور کند و حاضر به ارسال موشک‌های تاروس نیست.»

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.