آنروا هشدار داد؛ مرگ کودکان غزه‌ای بر اثر گرسنگی و تشنگی

کمیسر کل آنروا عنوان داشت که باید اجازه ورود کامیون‌های حامل کمک از طریق گذرگاه‌های غزه داده شود و ارسال هوایی کمک‌ها مایه بی‌نیازی از کمک‌های زمینی نیست.

خبر مرتبط
حمله پهپادی اسرائیل به مدرسه آنروا در غزه

اسرائیل مدرسه آنروا در نزدیکی النصیرات در مرکز غزه را با پهپاد هدف گرفت.وی تصریح کرد: ما خواهان گشودن گذرگاه‌های زمینی برای رساندن کمک‌های انسانی به غزه هستیم. ما با فاجعه‌ای مواجه هستیم که فقط مربوط به غذا در نوار غزه نیست، وضعیت در آنجا فراتر از تمامی تصورات است و ما در هیچ بحران پیشینی چنین وضعیتی را ندیده بودیم.

کمیسر کل آنروا خاطرنشان کرد: نوار غزه در آستانه ورود به قحطی قرار گرفته است و کودکان در آنجا به خاطر گرسنگی و تشنگی می‌میرند.
خبر مرتبط
تعطیلی«آنروا» قوت گرفت

یک مقام سازمان آنروا هشدار داد بودجه ای که این نهاد وابسته به سازمان ملل دراختیار دارد، تنها برای پوشش فعالیت‌های آن تا پایان ماه فوریه کفایت می‌کند.وی افزود: باید اراده سیاسی برای گشودن گذرگاه‌های زمینی در مقابل ورود کامیون‌های حامل کمک به نوار غزه وجود داشته باشد.

کمیسر کل آنروا تصریح کرد: ما تا به الان هیچ شواهدی را دریافت نکردیم که ادعاهای اسرائیل در مورد متهم کردن کارمندان آنروا به مشارکت در حمله هفتم اکتبر را تایید کند. منحل کردن آنروا تا قبل از دستیابی به راه حل سیاسی دائمی، یک اشتباه خواهد بود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.