حذف گزینه «عجله دارم» از تاکسی های اینترنتی/ماجرا چیست؟

با پیگیری های سازمان تعزیرات حکومتی، گزینه (عجله دارم) از تاکسی های اینترنتی  از جمله اسنپ حذف شد.

خبر مرتبط
اعتراض سراسری رانندگان تاکسی‌ اینترنتی در روز ولنتاین

رانندگان تاکسی‌های آنلاین در پلتفرم‌های «Uber» و «Lyft»، «DoorDash» در اعتراض به فشار کاری بالا و درآمد اندک در روز ولنتاین اقدام به تعطیلی موقت کار کردند.

احمد اصانلو رئیس سازمان تعزیرات حکومتی ۱۵ اسفندماه سال جاری در نشست خبری در پاسخ به سوال درباره رسیدگی به موضوع گزینه «عجله دارم» تاکسی‌های اینترنتی گفت: این گزینه از موضوعاتی بود که هیچ دستگاهی به آن ورود نداشته و ما راسا ورود کردیم و قطعا از  مصادیق گرانفروشی است. قبلأ تذکرات لازم داده شده و پرونده تشکیل شده  و در حال تحقیقات مقدماتی است. اتمام حجت می‌کنم که شرکت‌های تاکسی‌های اینترنتی خودشان این گزینه را جمع کنند زیرا اجحاف در حق مردم است و برخی از شرکت‌ها از دیروز که پیگیر بودیم قول دادند که آن را حذف کنند.

خبر مرتبط
علت استقبال از تاکسی های اینترنتی ضعف در شبکه حمل و نقل شهری است

در جلسه کمیته حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گزارش عملکرد شرکت اسنپ و تپسی اعلام شد.

پیش از این هم اسفنانی سخنگوی سازمان تعزیرات با اشاره به  تذکر جدی سازمان تعزیرات به تاکسی‌های اینترنتی و اینکه گزینه «عجله دارم» تخلف است و باید حدف شود، گفت: گزینه «عجله دارم» در تاکسی‌های اینترنتی مصداق بارز اضافه دریافت و گران‌فروشی است. گزینه «عجله دارم» نه تنها زودتر او را به مقصد نمی رسانند و نه خدمات اضافه به مردم ارائه می دهند که تخلف است. تذکر جدی می دهم که تاکسی های اینترنتی این گزینه را حذف کنند و مردم را در خدماتی که دریافت می‌کنند دچار مشکل نکنند. چنانکه تخلف گران‌فروشی احراز شود رئیس شعبه حق دارد حکم به پلمب واحد مربوطه بدهد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.