حمله اسرائیل به اطراف دو شهرک در جنوب لبنان

رژیم صهیونیستی اطراف شهرک‌های «مجدل زون» و «طلوسه» در جنوب لبنان را هدف قرار داد.

خبر مرتبط
حزب‌الله لبنان شهرک اسرائیلی را موشکباران کرد

حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که با موشک «کاتیوشا» شهرک «عفدون» واقع در شمال اراضی اشغالی را هدف قرار داده است.

در این راستا شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد: هرتزی هالوی، رئیس ستاد ارتش دستور تهیه طرح‌هایی برای عملیات زمینی احتمالی در لبنان و درس گرفتن از جنگ غزه را داده است.

اخیرا روزنامه لبنانی الاخبار گزارش داد رژیم صهیونیستی ضرب‌الاجل ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) را برای توافق دیپلماتیک برای عقب‌نشینی نیروهای حزب‌الله لبنان از جنوب تعیین کرده و پس از آن آماده است تا درگیری‌های مرزی جاری را به یک جنگ تبدیل کند.

خبر مرتبط
هشدار بیروت به اسرائیل/ جنگ با لبنان برایتان آسان نخواهد بود

وزیر خارجه دولت موقت لبنان با محکوم کردن تهدیدات سران اشغالگر مبنی بر گسترش جنگ و بازگرداندن لبنان به «عصر حجر» گفت، پاسخ ما همچنان این است که لبنان به دنبال جنگ نیست و هرگز هم نبوده اما ما همه تلاش خود را برای مقابله با قصد کابینه اسرائیل در وقوع جنگ و گسترش آن به کار می‌گیریم؛ چرا که این جنگ با همه جنگ‌های قبلی متفاوت خواهد بود و پیامدهای آن گریبان کل منطقه را می‌گیرد.

روز چهارشنبه یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به آموس هوکشتاین، فرستاده ویژه آمریکا به منطقه گفت حملات ادامه‌دار حزب‌الله لبنان به پایگاه‌های رژیم صهیونیستی در منطقه شمال، تل‌آویو را به تصمیم در مورد اقدام نظامی در لبنان نزدیک می‌کند.

از زمان عملیات فلسطینی طوفان الاقصی علیه رژیم صهیونیستی و آغاز جنگ این رژیم در غزه، مرزهای لبنان و اراضی اشغالی فلسطین صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله و ارتش این رژیم است. حزب‌الله لبنان تأکید دارد که تا زمان پایان یافتن تجاوزها به غزه، حملات خود را به مقرهای رژیم صهیونیستی در مرزها متوقف نمی‌کند.

طرف‌های بین‌المللی از جمله فرانسه و آمریکا نسبت به احتمال وقوع جنگ گسترده میان رژیم صهیونیستی و حزب‌الله لبنان هشدار می‌دهند و خواهان پایان تنش‌های مرزی میان دو طرف هستند. پیش از این رسانه‌های عبری گزارش دادند ارتش رژیم صهیونیستی قادر به دور کردن حزب‌الله لبنان از مرزها نیست.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.