حماس: خواستار توافق مکتوب برای آتش بس هستیم

اسامه حمدان از رهبران حماس با اعلام اینکه « تمام خواسته آمریکا و اسرائیل «آتش بس موقت» بود»  خواستار  توافق مکتوب و تضمین شده برای توقف جنگ و آغاز آتش بس در غزه شد.

وی افزود: این مانع از روز اول که پیشنهاد پاریس۱ ارائه شد وجود داشت و ما واقع بینانه با آن برخورد کردیم.

اسامه حمدان که با شبکه خبری المیادین گفت‌وگو می‌کرد، گفت : از روز اول مشخص بود که تمام خواسته آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها «آتش بس موقت» بوده و با توقف دائم جنگ مخالفت کردند.

خبر مرتبط
حماس خط و نشان کشید/ آنچه دشمن در جنگ به دست نیاورد، در مذاکرات هم به دست نمی‌آورد

«اسامه حمدان» از رهبران جنبش حماس امروز (سه شنبه) در این باره اظهار داشت: دشمن نتوانست اراده مردم ما را بشکند و به هیچ یک از اهداف خود نرسید. ارتش اسرائیل تروریست و قاتل زنان و کودکان است و فقط در انجام این کار خوب عمل می‌کند.

این رهبر حماس تصریح کرد: آمریکایی‌ها و اسرائیلی در حال مانور دادن و خرید زمان هستند. موضع ما از ابتدا مشخص بود که هر اطلاعی در مورد اسرا بهایی دارد و ما خواهان یک توافق مکتوب هستیم و کمتر از آن را نمی‌پذیریم.

به گفته حمدان ، اگر پاسخ روشنی وجود نداشته باشد، نمی‌توان به چرخش در یک دور باطل ادامه داد.

حمدان تصریح کرد: این نبردی است که مسیرش به پیروزی ختم می‌شود و مردم فلسطین پیروز نهایی هستند. 

وی با اشاره به سفر گانتس به آمریکا گفت این سفر هیچ ارتباطی با توقف تجاوز ندارد.

این رهبر حماس با اشاره به گزارش‌ها درباره اختلاف نظر بین مقامات صهیونیست گفت : درست است که در رژیم صهیونیستی بر سر مدیریت جنگ اختلاف نظر وجود دارد، اما بر سر اهداف و نتیجه آن اختلاف نظری وجود ندارد.

وی در عین حال اختلاف بین رژیم صهیونیستی و واشنگتن را بر سر منافع دو طرف در منطقه دانست و گفت: آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند چهره خود را بدون آسیب رساندن به متحد اسرائیلی خود بهبود ببخشند.  

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.