نخستین واکنش صنعا به حمله موفقیت‌آمیز به کشتی آمریکایی در عدن

در ادامه حمایت ارتش ملی یمن از مقاومت فلسطینی و مردم مقتدر نوار غزه ضد اشغالگران یک مقام ارشد یمنی به حمله موفقیت آمیز امروز ارتش یمن به یک کشتی دیگر آمریکایی عازم اراضی اشغالی در دریای سرخ واکنش نشان داد.

شبکه خبری المیادین چهارشنبه شب به نقل از محمد علی الحوثی، یکی از اعضای عالی شورای سیاسی انصارالله در واکنش به ادعای آمریکا درباره حمله عامدانه انصارالله به غیرنظامیان در کشتی اعلام کرد: که نیروهای یمنی عامدانه غیرنظامیان را هدف قرار نمی‌دهد و بر این مدعا شاهد داریم.

وی تصریح کرد که اگر روایت پردازی‌های آمریکایی‌ها در مورد کشته شدن تصادفی دو فرد در کشتی درست باشد، آمریکا باید به این قربانیان غرامت بدهد.

الحوثی خاطرنشان کرد که کاری که نیروهای مسلح یمن انجام می‌دهند، پاسخی به تجاوز بی پروای آمریکا و نظامی شدن دریا برای حفاظت از کشتی‌های اسرائیلی است.

خبر مرتبط
در ادامه درگیری‌ها در دریای سرخ؛ سخنگوی سازمان ملل نگرانی خود را از تداوم حملات ابراز کرد

سخنگوی سازمان ملل در پی حمله یمنی ها به کشتی آمریکایی گفت: ما بسیار نگران تداوم حوادث در دریای سرخ هستیم.

در پی هدف قرار گرفتن امروز یک کشتی آمریکایی دیگر از سوی انصارالله یمن، متیو میلرف سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی در نشستی با خبرنگاران در واکنش به این حمله ادعا کرد: «آمریکا به مسؤول کردن حوثی‌ها به دلیل حملات آنها به کشتی‌های بین المللی ادامه خواهد داد.»

گفتنی است، یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن شامگاه چهارشنبه اعلام کرد نیروهای دریایی این کشور، کشتی آمریکایی «TRUE CONFIDENCE» را با چندین موشک دریایی به صورت دقیق هدف قرار دادند و کشتی آتش گرفته است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.