آخرین خبر درباره وضعیت واردات آیفون  14 و 15/ تعرفه اعلام شد

مهدی اسدی امروز در نشست خبری در مورد تخلفات شرکت‌هایی مانند موبایل موسوی (اسپانسر باشگاه استقلال) و کوروش کمپانی اظهار کرد: اسپانسر باشگاه استقلال واردکننده حتی یک موبایل هم نیست و مانند کوروش کمپانی همه تلفن‌ها را از فروشندگان موبایل داخلی تهیه و به مردم عرضه می‌کند.

وی درباره جلوگیری از تکرار ماجرای کوروش کمپانی و متضرر نشدن مردم و جامعه با بیان اینکه قوه قضائیه پی‌گیر ماجراست، افزود: تمام تلاش خود را انجام داده‌ایم تا جلوی تکرار ماجرای کوروش کمپانی گرفته شود و هفته آینده جلسه‌ای میان تیم حقوقی انجمن با وکلای باشگاه استقلال در رابطه با اسپانسر آنها داریم، اما گویا باشگاه استقلال حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد از هزینه قرارداد خود را از این شرکت گرفته و معتقد است نمی‌تواند قرارداد را فسخ کند زیرا بار حقوقی دارد.

اسدی گفت: پیرو نامه‌ای که به دستگاه‌های قضائی و نظارتی ارسال شد، موفق شدیم جلوی اینماد اسپانسر باشگاه استقلال را بگیرم و در حال حاضر اینماد آن مسدود است.

خبر مرتبط
دود ماجرای کوروش کمپانی به چشم اسپانسر استقلال رفت

اینماد اسپانسر باشگاه استقلال که در حال فروش موبایل با قیمت ۳۰ الی ۴۰ درصد کمتر از قیمت جهانی بود، تعلیق شده است.

اسدی در مورد وضعیت تخصیص و تأمین ارز واردات موبایل اظهار کرد: با توجه به طولانی شدن فرایند تخصیص و تأمین، با پیگیری وزارت صمت از بانک مرکزی، از دیروز روند تخصیص ارز بهبود یافته و برای شب عید مشکلی نخواهیم داشت.

این مقام صنفی افزود: تخصیص ارز برای موبایل باید ۶۰ روزه باشد اما هم اکنون به ۹۰ تا ۱۰۰ روز هم رسیده است.

وی در مورد تعرفه واردات هم گفت: تعرفه واردات افزایش نیافته و برای رویه‌های تجاری ۱۵ درصد و برای رویه‌های پستی و مسافری ۳۰ درصد است.

رئیس انجمن واردکنندگان موبایل و تبلت ایران در مورد رجیستری موبایل اظهار کرد: پس از اجرایی شدن این قانون، بیش از ۹۷ درصدی موبایل‌های وارد شده به صورت قانونی است. رجیستری حتی برای دولت هم از نظر درآمدزایی از طریق اخذ حقوق ورودی، ارزش افزوده و… نتایج خوبی داشته است. حتی گارانتی موبایل نیز به ۱۸ ماه افزایش یافته و اشتغالزایی در این صنعت رشد محسوسی یافته به گونه‌ای که ۲۰ هزار نفر در این حوزه مشغول به کار هستند.

اسدی در مورد ممنوعیت واردات آیفون ۱۴ و ۱۵ هم گفت: هر گونه واردات این کالاها ممنوع بوده و هم سامانه همتا آنتن گوشی را قطع می‌کند و هم دیتایس قطع می‌شود.

ابوالفضل حیدر عضو هیأت مدیره انجمن واردکنندگان موبایل و تبلت درباره تحریم موبایل اظهار کرد: موبایل تحریم نیست اما به دلیل محدودیت‌های نقل و انتقال مالی، خرید موبایل از شرکت مادر سخت بوده و باید از طریق واسطه خریدها صورت گیرد. البته فروش دانش موبایل تحریم است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.