ترس به جان نتانیاهو افتاد/ صدور دستور تازه درباره ورود نمازگزاران به مسجد الاقصی

نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز سه شنبه اعلام کرد که ورود نمازگزاران به مسجد الاقصی در هفته اول ماه مبارک رمضان بدون تغییر نسبت به سال‌های گذشته امکان پذیر است.

در این بیانیه آمده‌است: «وضعیت هر هفته از لحاظ امنیتی و ایمنی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و بر این اساس تصمیم گیری می‌شود.»

خبر مرتبط
دفتر نتانیاهو بیانیه داد/ بیماری او چیست؟

دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اخبار منتشر شده درباره وضعیت سلامتی وی را تکذیب و اعلام کرد که نخست‌وزیر تنها به آنفلوآنزای فصلی مبتلا شده است.

در این بیانیه فرافکنانه و به رغم محدودیت‌های نظامیان رژیم صهیونیست علیه فلسطینی‌ها و یورش‌های مکرر و هتک حرمت مسجد الاقصی توسط شهرک‌نشینان صهیونیست ادعا شده‌است: «رمضان برای مسلمانان مقدس است و حرمت این مناسبت مثل هر سال حفظ خواهد شد!»

خبر مرتبط
نتانیاهو در آمریکا سنگ روی یخ شد/ شورش واشنگتن علیه بی بی

روابط بنیامین نتانیاهو با جو بایدن، مدتی است که به دلیل حملات نظامی تل آویو در غزه شکرآب شده است و به مانند گذشته نیست، موضوعی که ناشی از تصمیمات اخیر نتانیاهو در تقابل با حماس است.

ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی تندرو رژیم صهیونیستی بار دیگر در مواضعی خصمانه اظهارات نتانیاهو در مورد مسجد الاقصی را «به خطر انداختن جان شهروندان اسرائیل و تصویری از پیروزی برای حماس» خواند.

بن گویر در بیانیه خود گفت: «تصمیم به اجازه دسترسی به کوه معبد (مسجد الاقصی) در ماه رمضان، مانند سال‌های گذشته، برخلاف موضع پلیس و موضع من است و نخست وزیر نتانیاهو و کابینه کوچک امور سیاسی و امنیتی طوری عمل می‌کنند که گویی اتفاقی در هفتم اکتبر نیفتاده‌است.»

 

این در حالی است که کمیته پیگیری اعراب اراضی اشغالی پیشتر نسبت به قصد دولت اشغالگر در «قبول درخواست‌های بن گویر برای اعمال محدودیت در ورود مسلمانان و فلسطینی‌ها از داخل اراضی اشغالی و بیت‌المقدس به مسجد الاقصی در ماه رمضان» هشدار داده بود.

مقامات سرویس‌های امنیتی طی مذاکراتی که در روزهای اخیر انجام شد، تاکید کردند که «اگر عرب‌های اسرائیلی که دارای کارت‌های شناسایی آبی هستند از ورود به مسجد الاقصی در ماه رمضان بازداشته شوند، این امر ممکن است منجر به ناآرامی گسترده شود».

به گزارش کانال ۱۳ عبری، این مقامات افزودند که «پتانسیل التهاب در میان فلسطینی‌های قدس شرقی و شهروندان فلسطینی اسرائیل در پی چنین اقدامی می‌تواند بسیار بیشتر از آن چیزی باشد که ممکن است در کرانه باختری اتفاق بیفتد.

در حالی که کانال ۱۲ عبری نیز اشاره کرد که «بن گویر تلاش می‌کند محدودیت‌های گسترده‌ای را برای ورود همه فلسطینی‌ها به مسجد الاقصی اعمال کند».

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.