آخرین جزئیات از سیل سیستان و بلوچستان/ بازگشایی ۲۰ محور مواصلاتی در جنوب

 

شهرام مبارکی افزود: با توجه به بارش‌های باران باران و وقوع سیلاب در جنوب سیستان و بلوچستان، ۲۱ محور مواصلاتی در حوزه این اداره کل، مسدود شد که با تلاش نیروهای راهداری تاکنون ۲۰ محور بازگشایی شده است.

وی با اشاره به تلاش راهداران برای بازگشایی محورهای مسدود شده به دلیل بارش‌های اخیر و سیلابی شدن و طغیان رودخانه‌های محلی اظهار کرد: محور چاهان_ زرآباد همچنان مسدود بوده و راهداران در حال تلاش برای بازگشایی این محور هستند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان ادامه داد: با توجه به پیش بینی‌های هواشناسی و اعلام هشدار سطح نارنجی لازم است تمامی رانندگان با رعایت نکات ایمنی؛ همراه داشتن تجهیزات زمستانی اقدام به تردد در محورهای مواصلاتی کنند و قبل از اقدام به سفر با تماس با سامانه گویای ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌ها از آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی مطلع شوند.

آماده باش ۱۵ اکیپ راهداری و ۳۴۰ راهدار در جنوب سیستان و بلوچستان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان گفت: براساس هشدار جدید سطح نارنجی هواشناسی، مبنی بر احتمال بارندگی شدید و سیلاب از ۱۵ تا ۱۶ اسفندماه سال جاری، تمامی اکیپ‌های راهداری در این منطقه به حالت آماده باش کامل درآمده اند.

وی ادامه داد: براین اساس ۳۴۰ راهدار در قالب ۵۰ اکیپ راهداری برای مقابله با بحران احتمالی وقوع سیل در محورهای مواصلاتی جنوب استان در حالت آماده باش قرار دارند.

مبارکی بیان کرد: با توجه به تجربه مدیریت سیل در جنوب استان، در حال حاضر با تمام توان لجستیکی و اعزام ماشین آلات سنگین به شهرستان‌ها بر اساس اولویت‌های مورد نظر طبق اهمیت راه‌ها، در حوزه راهداری برای مقابله با بحران احتمالی آمادگی لازم را داریم.

وی خاطرنشان کرد: راهداران پرتلاش استان با تمام توان در حال آماده‌باش و گشت‌زنی در محورها هستند و به محض وقوع هرگونه حادثه، نسبت به رفع آن اقدام خواهند کرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.